Úspěšný pilot seriálu Red Bull Air Race Hannes Arch zahynul při nehodě vrtulníku v Alpách

9.9.2016

Fotka umístěná na faceboookový profil Hannese Archa ve středu 7. září 2016.Fotka umístěná na faceboookový profil Hannese Archa ve středu 7. září 2016.
Fotka umístěná na faceboookový profil Hannese Archa ve středu 7. září 2016.
Vyjádření soustrasti na webu RBAR. Vyjádření soustrasti na webu RBAR.
Vyjádření soustrasti na webu RBAR.
Hannes Arch u svého letounu.Hannes Arch u svého letounu.
Hannes Arch u svého letounu.
Hannes Arch (první zleva) oslavuje úspěch v závodě v malajsijském městě Putrajaya v roce 2014. Hannes Arch (první zleva) oslavuje úspěch v závodě v malajsijském městě Putrajaya v roce 2014.
Hannes Arch (první zleva) oslavuje úspěch v závodě v malajsijském městě Putrajaya v roce 2014.
Místo nehody v rakouských Alpách v oblasti Grossglockneru. Místo nehody v rakouských Alpách v oblasti Grossglockneru.
Místo nehody v rakouských Alpách v oblasti Grossglockneru.

Smutnou zprávu oznámila dnes ráno rakouská média: špičkový pilot seriálu Redbull Air Race, osmačtyřicetiletý Rakušan Hannes Arch, včera v noci zahynul při pádu vrtulníku v rakouských Alpách. 

Arch provozoval firmu, která dopravovala do horských chat potraviny a další výbavu. Právě včera při nočním návratu z chat Elberfelderhütte v oblasti Grossglockneru se ze zatím nezjištěných příčin vrtulník zřítil na úbočí hor. Arch nehodu nepřežil, jeho kolega byl převezen s těžkými zraněními do nemocnice.


Hannes Arch ve svém letadle mezi alpskými úbočími. Video natočil pro GoPro. Zdroj: GoPro

Soustrast Red Bull rodině Hannese Archa

"S velkým zármutkem jsme se dozvěděli o smrti našeho dlouholetého blízkého přítele Hannese Archa při soukromém letu helikoptérou v rakouských Korutanech.
Hannes patřil mezi sportovce Red Bullu více než 25 let. Svět Hannese znal především jako mimořádně úspěšného pilota Red Bull Air. To byla ale jen jedna z cest, ve kterých našel své já. V mládí byl úspěšným světovým horolezcem a jedním z prvních akrobatických paraglidistů.
Budeme postrádat jeho vřelost, smysl pro humor a bezmeznou energii.
Jeho rodině a mnoha přátelům vyjadřujeme nejhlubší soustrast."

Tým záchranářů se do 2300 m vysoko položeného místa nehody dostal až k ránu, Archovi už žel nedokázal pomoci. Podle policie byl let nahlášený a počasí bylo příznivé, neočekávaly se tedy žádné potíže. Příčiny nehody se vyšetřují.

Ještě ve středu 7. září 2016 Arch na svém facebooku publikoval fotku, na níž stojí před svým vrtulníkem a vyzývá k návštěvě na vrtulníkovém svátku HeliDays v Gmundenu. „Já bych tam rád byl, ale nebudu moci přijet,“ píše u fotky. HeliDays se konají právě dnes, den po tragickém Archově skonu. 

Hannes Arch patřil mezi nejúspěšnější členy leteckého peletonu RBAR, v roce 2008 šampionát vyhrál, pak byl dvakrát druhý a loni dosáhl na bronz. V letošním průběžném pořadí mu patří třetí místo, na posledním závodě před týdnem na německém Lausitzringu nepostoupil do Final 4 přes budoucího vítěze, Australana Matta Halla. Českému pilotovi Martinu Šonkovi tu jen těsně unikl bronz.

Red Bull na webu RBAR rodině vyjádřil soustrast. "Budeme postrádat jeho vřelost, smysl pro humor a bezmeznou energii," uvedl Red Bull na hlavní straně webu.

Flying Revue se připojuje k vyjádření soustrasti rodině a přátelům Hannese Archa. 

-fr-

Zdroj a foto: sport1.de, kaernten.orf.at, iDNES.cz, redbullairrace.com

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Úspěšný pilot seriálu Red Bull Air Race Hannes Arch zahynul při nehodě vrtulníku v Alpách
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

DIRECT FLY: 

          

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.02.1952 se stalo...
21.02.1952
První vzlet experimentálního letounu Saab 210, na kterém konstruktéři ověřovali aerodynamickou koncepci budoucího stíhacího stroje Saab J35 Draken.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »