Jak se přistává v Lukle

14.12.2019

Letecké simulátory     Létání je nádherné, má ale, především pro VFR piloty, jednu nevýhodu - v zimní sezóně je často počasí, že by Dynamic nevyhnal... Přitom se dá létat i tehdy, a dokonce se přitom zdokonalovat v pilotních návycích i dovednostech. A třeba si zaletět právě do Lukly, ale i kamkoli jinam. Jedním z míst, kde tak lze činit, je simulátor L-410 v Jindřišské ulici v Praze.


Jak se přistává v Lukle se čtyřistadesítkou

Simulátor českého letounu L-410 UVP-E20 společnosti INAERO je vybaven nejmodernějším softwarem a projekční technikou, díky nimž tu lze nasimulovat rozličné podmínky, které vás mohou za letu potkat, k ruce máte i instruktora a technika, kteří mohou navolit přistání na jakémkoli ze 36 tisíc letišť světa, jakékoli podmínky stran počasí, případně mohou nasimulovat závadu, kterou společně s vámi vyřeší. 

Simulátor L-410 v Jindřišské ulici v Praze. Zdroj: InAeroZoom gallery
Simulátor L-410 v Jindřišské ulici v Praze. Zdroj: InAero

Takže pokud máte si vyzkoušet přistání a vzlet z už zmíněné Lukly, ale třeba také z londýnského letiště Heathrow, Charles de Gaulle v Paříži, JFK, v New Yorku, Saint Barthélemy v Karibiku nebo z dráhy 06/24 na Ruzyni, máte nyní zcela dostupnou možnost, jak tak učinit. 

» Vše o simulátoru se dozvíte zde.

Simulátor L-410 UVP-E20 je vyroben takřka kompletně z dílů ze skutečného letounu - kabina, přístroje i sedačky tedy mají v kostech skutečné nebe. Až na moderní avioniku, ta v původním letadle nebyla. 

Autora článku vzal Jiří Drozdek, pilot a instruktor v jedné osobě  náletem na L-410 přes 1600 hodin, na jedno z nejikoničtějších a také pilotně nejnáročnějších letišť světa - do nepálské Lukly, ostatně podívejte se ve videu sami. 

Do Lukly, ale i kamkoli jinam se můžete vydat i vy, a to ať už jste aktivní pilot a budete si chtít prohloubit vaše pilotní návyky a dovednosti, nebo jste jen fanoušek létání a letectví a budete si vyzkokušet onen blažený pocit sedět ve skutečném letadle a ovládat ho. S pomocí instruktora doletíte kamkoli, resp. přistanete kdekoli i vy. Dorazit můžete i ve skupině - v Jindřišské umí i firemní akce nebo oslavy. 

Hodně zajímavá je pak možnost let streamovat v reálném čase, detaily se dozvíte na webu L-410 simulátor

Flying Revue je mediálním partnerem simulátoru.

-fr-

logo_fr_transp.jpg logo45-e1543878577633.png inaero.png

poznámka_2019-12-14_083215.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Jak se přistává v Lukle
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345