Kurz výcviku osob, poskytujících informace známému provozu na letištích, kde nejsou poskytované služby ATS, za účelem získání odborné způsobilosti

6.5.2021

V měsíci lednu, přesněji 4. a 9.1., jsme na našich webových stránkách zveřejnili dvoudílný rozhovor s Robertem Skribuckým, schváleným lektorem ÚCL pro výcvik “dispečerů Radio”, kde jsme v závěru II. dílu tohoto rozhovoru, avizovali lidově řečeno, kurz „dispečerů Rádio“ na letišti Erpužice (LKER). 

stj_4826.jpg

Původní únorový termín dvoudenního kurzu, který se skládá ze 16 hodin přednášek a 16 hodin domácího samostudia, byl několikráte přesunut z důvodu covidové pandemie s tím, že se nám jej nakonec podařilo finalizovat minulou sobotu 1.5., kdy většina z vás líbala své milé pod rozkvetlou třešní. Všichni zúčastnění nejdříve stvrdili vlastní krví, že jsou momentálně covid negativní a kurzu pozitivní a za dodržení dalších předepsaných hygienických omezení, se mohlo začít.  

banner_kryty_mobilu_clanek.jpg

Na prvním kurzu tohoto druhu v ČR, se toho dne sešlo celkem 12 zájemců, a to převážně místních pilotů ULL a držitelů omezeného průkazu radiofonisty, kteří měli zájem o získání odborné způsobilosti z této letecké odbornosti, což bylo na konec potvrzené i jejich úspěšným absolvováním písemného testu, a tím pádem obdržením certifikátu s neomezenou platností, který je opravňuje legálně vykonávat funkci „dispečera Rádio“ na domácích letištích, kam chodí, někteří rádi, ale někteří i neradi, do služeb.

Kurz velmi zajímavým způsobem vedli pánové Ing. Miroslav Vavroušek, který kromě poskytování informaci v Letňanech je i soukromým pilotem, instruktorem ULL a svoje letecké mládí strávil v Aeroklubu Točná a Robert Skribucký, který byl podrobně představen v našem lednovém rozhovoru. Oba lektoři svůj odborný výklad vhodně doplňovali příklady z vlastní praxe. Přítomní frekventanti kurzu si jeho průběh velmi pochvalovali a to hlavně proto, že měli možnost konečně i blíže poznat zákulisí z té "druhé strany rádia" a tím pádem si i trochu poopravit, svůj dosavadní a také všeobecně ne vždy korektní pohled na ty „pány“ na věži. V neposlední řadě, většina účastníků kurzu, také velmi pozitivně hodnotila bezprostřední možnost kladení otázek přednášejícím a jejich okamžité reakce, což stávající distanční kurzy, ne úplně přesně umožňují.

f98f01ba-3385-45fc-91f3-60bc6693899b.jpg

banner_sld_ii_185x65_fr_01032021_2.jpg

Kurzovné k získání průkazu bylo 4800,- Kč s DPH/Osoba a cena periodického výcviku 1500,- Kč s DPH/Osoba

Další obdobný kurz je plánovaný na začátek léta tohoto roku a s největší pravděpodobností se tentokráte uskuteční v našich nových přednáškových prostorách na Praze 6. 

Bližší informace včas zveřejníme na webových stránkách Flying Revue nebo na stránkách firmy FlyCzech. Nedočkavci mohou volat nebo psát přímo Robertu Skribuckému na tel.: 777 316 243 nebo na email: robert.skribuckij@email.cz

 

PS: Věděli jste například, že když pouští instruktor žáka na první sólo, že nestačí jen sám pobíhat po letišti s radiostanicí, ale, že musí být vždy přítomen i dispečer na věži? Já ne, ale na kurzu jsem se to dozvěděl a to létám již nějaký pátek!

 

Autor: milos.dermisek@flying-revue.cz

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Kurz výcviku osob, poskytujících informace známému provozu na letištích, kde nejsou poskytované služby ATS, za účelem získání odborné způsobilosti
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »