Letiště Cheb o víkendu oslaví stoleté výročí leteckým dnem. Můžete i přiletět

21.6.2017

Letiště Cheb  Letecký den ke stému výročí Letiště Cheb (LKCB) proběhne o víkendu 24. - 25. 6. 2017, kromě absolvování řady atraktivních vystoupení můžete přijít na kus řeči i s námi - redakce Flying Revue. 

Oslavy stého výročí na chebském letišti. Zdroj: Letiště Cheb
Oslavy stého výročí na chebském letišti. Zdroj: Letiště Cheb

Letecké dny mají v Chebu silnou tradici. V období 1923 až 1933 byly v Chebu dlouho očekávanou událostí, která dokázala na rozdíl od doby po nástupu hitlerismu v Německu spojit německý a český živel tohoto města. Chebské Letecké dny se od tradičních leteckých vystoupení notně odlišovaly, jelikož jejich část probíhala v noci a chebští občané při nich na vlastní kůži prožívali simulovaný nálet na město. Více o leteckých dnech v Chebu si přečtěte zde

O tomto víkendu se máte opravdu na co těšit. Uvidíte letové ukázky například dvou letounů Jas 39 Gripen či útok cvičných proudových letounů L159 Alca, historické stroje Beech C45H Expeditor či Lockheed Electra, svoje umění předvedou i akrobaté z Flying Bulls Aerobatics Teamu či vycházející mezinárodní letecká hvězda z nedalekých Karlových Varů Petr Kopfstein, jehož stříbrný post z posledního závodu Red Bull Air Race v japonské Chibě máme ještě v čerstvé paměti. Přiletí i populární Praga E114 Baby či Bücker 133 Jungmeister a další zajímavé stroje.  

Pokud poletíte vlastním letadlem, přečtěte si pozorně pokyny pro přílety a odlety

O chebském letišti si můžete přečíst ve Flying Revue (3/2017). Více o čísle 3 zde, objednat si ho můžete zde. 

Na tradici těchto Leteckých dnů navazuje ULC Cheb, který letos pořádá již 6. ročník. Tento Letecký den bude jak řečeno zároveň oslavou 100. výročí založení nejstaršího vojenského letiště v Československu, resp. v Česku. Letecký den k oslavám stého výročí se koná na chebském letišti 24. - 25. června 2017. Více na webu letiště.  


 

Pravidla pro přílety: 

Přílet bez RDST není možný. Přilétávající letadla se ohlásí na frekvenci 135,325 CHEB AIRSHOW 2 min. před vstupem do TRA CHEB (ATZ) a uvedou svoji volací značku a polohu. Dále budou instruována stanovištěm CHEB AIRSHOW. Po přistání urychleně uvolní RWY, odkud je na stojánku návštěvníků zavede Marshaller. Velitelé letadel obdrží visačky pro volný přístup k letadlu a neplatí vstupné. Osádka letadla platí vstupné. Vstup na stojánku účinkujících je ZAKÁZÁN. 

Vyčkávací prostor: V případě nutnosti je pro vyčkávání při příletu na LKCB určen prostor 2 NM severně od LKCB - okruhy levé. 

Doba pro přílety: 0600-1000 UTC 24. a 25. 6. 2017. Přílet po 1000 UTC nebude umožněn.

Pravidla pro odlety:  

Dočasně omezený prostor TRA ChebZoom gallery
Dočasně omezený prostor TRA Cheb

Odlétávající letadla budou spouštět motor po ukončení hlavního programu na pokyn služby CHEB AIRSH

OW. Pilot bude monitorovat kmitočet 135,325. Spouštění a pojíždění bude zahájeno na pokyn řídícího stojánky. První letadlo na vyčkávacím místě ohlásí svůj volací znak a výstupní bod z ATZ. Obdrží instrukci pro odlet a informaci ke vstupu na dráhu. Dále pilot zahlásí vstup na dráhu a vzlet. DÚ před vzletem je třeba provádět před vstupem na vzletovou dráhu. 

Doba pro odlety: Po ukončení hlavního programu (předpoklad je 1530 UTC) v sobotu 24. června a v neděli 25. června 2017.  

Dočasně omezený prostor TRA Cheb:

V době konání leteckého dne je stanoven "Dočasně omezený prostor CHEB". Prostor "TRA CHEB" je stanoven na období od 24.6.2017 do 25.6..2017  denně od 06:00 - 18:00 UTC.  

Prostor TRA CHEB je horizontálně vymezen kruhovým obloukem o poloměru 3 NM (5,5 km) se středem v ARP letiště CHEB - vertikálně GND až FL55 a FL95 (dle TMA II Karlovy Vary). 

Informace o aktivaci a možnosti vstupu do TRA CHEB poskytne Letiště Cheb na kmitočtu 135,325 MHz volací znak "CHEB AIRSHOW".   

Další informace pro piloty a přílety na webu Letiště Cheb.

 

 logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Historie letectví > Letiště Cheb o víkendu oslaví stoleté výročí leteckým dnem. Můžete i přiletět
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »