Letiště Praha spouští nábor, přijme až 200 nových zaměstnanců

22.5.2022

Letiště Praha v letošním roce plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti roku 2021.

S předpokládaným nárůstem provozu je pro zachování komfortu nutné navýšit počet spolupracovníků, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo pracovní poměr. Nejvíce potřebné profese aktuálně zahrnují pracovníky bezpečnostní kontroly, pracovníky odbavení cestujících a pracovníky nakládky a vykládky letadel. Pro mnoho zájemců může být atraktivní široká nabídka zkrácených a flexibilních úvazků. 

bezpecnostni_kontrola.jpg

Nabírání zaměstnanců přichází po kritických letech 2020 a 2021, které byly poznamenány pandemií onemocnění Covid-19. Letectví bylo jedním z nejvíce zasažených sektorů, který zaznamenal největší ztráty. Skupina Letiště Praha, která zahrnuje Letiště Praha, a.s., Czech Airlines Handling, a.s., a Czech Airlines Technics, a.s., musela ve dvou vlnách propustit 600 zaměstnanců z provozu i administrativy, aby snížila náklady a zároveň aby bylo možné udržet dlouhodobé a nutné investice.  

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

„Ke konci roku 2021 měla skupina Letiště Praha 3337 zaměstnanců, letos potřebujeme toto číslo navýšit o desítky zaměstnanců. Očekáváme dvojnásobný počet odbavených cestujících. Personálně proto navýšíme hlavně ty organizační složky, na které bude mít nárůst provozu největší dopad a které jsou zároveň stěžejní pro komfortní průchod cestujících procesem odbavení. Zároveň se zaměřujeme na masivní nábor v režimu dohod mimo pracovní poměr, což nám umožní větší flexibilitu a optimalizaci nákladů pro pokrytí nejvyšší sezónnosti,“ říká Dana Lörincová, personální ředitelka Letiště Praha.  

nakladka_zavazadel.jpg

Nabírání se týká v první řadě pracovníků bezpečnostní kontroly, kteří jsou jednou z významných bezpečnostních složek letiště. Mezi jejich kompetence spadá například provádění bezpečnostní kontroly cestujících, posádek a personálu, kontroly jejich kabinových i zapsaných zavazadel nebo dozor nad výstupem cestujících do terminálů.Další skupinou jsou obecně pracovníci ve službách zákazníků například tedy zaměstnanci stravovacích služeb, služeb letištních salonků a koordinátorů parkování. Otevřené pozice jsou například řidiči autobusů, hasiči a ostraha letiště.

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Nové pracovníky hledá také dceřiná společnost Czech Airlines Handling, která na Letišti Václava Havla Praha zajišťuje odbavení cestujících a letadel. „S novými očekávanými linkami a s vyšší frekvencí letů je nutné zajistit dostatek pracovníků, aby odbavení probíhalo komfortně a aby byly splněny smluvní požadavky dopravců,“ upřesňuje Dana Lörincová. Otevřené pozice se týkají hlavně pracovníků nakládky a vykládky zavazadel, kteří se pohybují po ploše a zajišťují tuto službu pro letadla různých typů. 

 odbavovaci_prepazky.jpg

Hlavním lákadlem je atraktivní prostředí mezinárodního letiště a benefity, které Letiště Praha zaměstnancům poskytuje. Jedná se například o benefitní systém Cafeteria, 5 týdnů dovolené, dotované stravování v letištní restauraci a zaměstnaneckých jídelnách, příspěvek na pojištění odpovědnosti a penzijní připojištění, jazykové kurzy, možnost využít mobilní data zdarma, zvýhodněné nákupy ve free shopech, masáže či fitness v areálu letiště za zvýhodněné ceny, společné akce pro rodiny zaměstnanců. Na některé benefity dosáhnou i ti, kteří pracují na dohody. 

 

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Letiště Praha spouští nábor, přijme až 200 nových zaměstnanců
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »