12 milionů pasažérů loni prošlo Letištěm Praha

20.1.2016

Jakoby celé Česko prošlo v roce 2015 Letištěm Václava Havla. Letiště slaví rekord a chystá se na další.

Jako by všichni obyvatelé Česka včetně nemluvňat a ještě dva miliony k tomu prošly za loňský rok některou z odletových bran Letiště Praha. Tolik lidí v roce 2015 využilo naše největší letiště při cestě na dovolenou nebo za byznysem. Přesně to bylo 12 030 928 cestujících, nejvíc v historii letiště.

Podívejte se na webu Flying Revue na živý přenos z přistávací dráhy 06/24 na Letišti Praha včetně audiokomunikace s věží (po rozkliknutí obrázku srolujte na stránce na okno Playtvak.cz).
Podívejte se na webu Flying Revue na živý přenos z přistávací dráhy 06/24 na Letišti Praha včetně audiokomunikace s věží (po rozkliknutí obrázku srolujte na stránce na okno Playtvak.cz).
Jedná se o výrazný meziroční nárůst, a to o více než tři čtvrtě milionu cestujících, což je nejvíc za posledních deset let. „Meziroční nárůst počtu cestujících o 7,9 % potvrzuje trvající zájem o leteckou dopravu v regionu a zároveň velký potenciál Letiště Václava Havla Praha," říká Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu. 

K růstu podle Řehoře přispěla i intenzivní jednání s leteckými dopravci a nový program slevových pobídek, kterým letiště aktivně motivovalo stávající partnery k otevírání nových destinací a nasazování větších letadel. Zároveň se podařilo do Prahy přilákat nové dopravce - za loňský rok si Český Aeroholding připsal na účet 27 nových leteckých spojení a příchod 8 nových aerolinek na český trh.

V průměru letištěm prošlo třiatřicet tisíc pasažérů denně, v době dovolených i víc. Rekordmanem je 16.srpen s takřka padesáti tisíci cestujícími, přičemž srpen drží i nejlepší měsíční čísla s 1 377 tisíci odbavených pasažérů. 

Letiště Václava Havla se chystá pokořit rekord i příští rok. "Nárůst počtu cestujících očekáváme i v tomto roce, mohl by se pohybovat okolo 5 %. Pokud výsledky v rámci roku neovlivní žádné nepříznivé faktory, mohli bychom se v letošním roce v objemu odbavených pasažérů dostat na historický rekord,“ dodal Řehoř.

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > 12 milionů pasažérů loni prošlo Letištěm Praha
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 27.09.1908 se stalo...
27.09.1908
Madam Therese Peltier provedla z letiště v Turínu let o délce 200 m. Tento let je neoficiálně pokládán za první sólo let provedený ženou.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345