Letišti Pardubice se daří. Za první čtyři měsíce roku jím prošlo desetkrát víc cestujících než loni

21.5.2018

Letoun Tu-204 ruské společnosti Red Wings, která do Pardubic vozila cestující z Moskvy. Foto: Letiště PardubiceLetoun Tu-204 ruské společnosti Red Wings, která do Pardubic vozila cestující z Moskvy. Foto: Letiště Pardubice
Letoun Tu-204 ruské společnosti Red Wings, která do Pardubic vozila cestující z Moskvy. Foto: Letiště Pardubice

Letiště Pardubice      Pardubické mezinárodní letiště pokračuje v trendu loňského roku a navyšuje počty odbavených cestujících. Za první čtyři měsíce roku prošlo terminálem Jana Kašpara téměř tolik cestujících, jako za celý rok 2015, meziroční nárůst oproti prvním čtyřem měsícům roku 2017 je desetinásobný. 

Od ledna do dubna letošního roku odbavilo pardubické letiště 58 777 cestujících, ve stejném období 2017 to bylo málo přes 6 000 cestujících. Bilance první třetiny letošního roku odpovídá například počtu cestujících odbavených za celý rok 2015, kdy branami letiště prošlo 59 260 cestujících.

„Naše společnost (East Bohemian Airport) pokračuje v trendu navyšování počtu odbavených cestujících a tedy i výnosů. Na těch měla v první třetině roku nejvyšší podíl ruská klientela, která se do Pardubic pomalu vrací. V červnu začínají charterové lety a poměr se změní, pardubické letiště využijí převážně Češi k dovolenkovým cestám,“ uvedla ředitelka letiště Hana Šmejkalová.

V letních měsících bude nejvíce charterových letů směřovat z Pardubic na jih. Jako v minulých letech to bude především na Rhodos, do bulharského Burgasu, černohorského střediska Podgorica a letos nově také do turecké Antalye a do Heraklionu na oblíbené Krétě. Za mořem a sluncem by se z Pardubic mohlo vydat zhruba 20 000 lidí. „To ovšem hovoříme pouze o klientech společnosti Travel Service. Další navýšení počtu cestujících nám zcela jistě přinese pravidelné letecké spojení Pardubic se španělským Alicante,“ dodala ředitelka Šmejkalová.

Linku do Alicante provozuje od března nízkonákladová společnost Ryanair. Na jih Španělska létá dvakrát týdně a letadla bývají téměř plná. Podobně jako lety do Londýna, které Ryanair operuje od loňského podzimu třikrát týdně.

-fr-

Zdroj: Letiště Pardubice

 logo_fr_transp.jpg

 

 

 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Letišti Pardubice se daří. Za první čtyři měsíce roku jím prošlo desetkrát víc cestujících než loni
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 31.05.1978 se stalo...
31.05.1978
První let druhého prototypu cvičného letounu RFB Fantrainer (D-EATI).
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345