Nový Zéland z letadla XI.: horké pláže a sopečný ostrov

15.6.2018

Video: Nový Zéland 2018 z letadla XI.      Letiště Auckland, horké díry v písečných plážích, ale hlavně sopečný White Island vám nabídneme v závěrečné videopremiéře z létání nad Novým Zélandem. 


Flying New Zealand 2018, Part 11

Páteční videopremiéry
”fr_int”

Každý pátek pro vás máme premiéru leteckého videa. Nejnovější série zachycuje létání nad Novým Zélandem. Dnes závěrečný díl.
Od 22. června sledujte nový seriál Neobvyklá přistání.
Všechna videa z expedice Nový Zéland 2018 můžete sledovat zde.
Šance pro vás: Máte vlastní zajímavé letecké video? Pošlete nám ho, rádi ho zveřejníme! Pište na info@flying-revue.cz.

Ráno v Raglanu nebylo o moc lepší, než předchozí odpoledne. Byl to ale poslední den cesty, a tak jsme moc volby neměli. Vyrazili jsme kolem západního pobřeží Severního ostrova na sever k největšímu městu Nového Zélandu – Aucklandu.

Měl jsem plán letiště Auckland přeletět, nafotit a nafilmovat. Řídící na věži byl přátelský a pustil nás až nad terminály letiště. Přes dráhu ale ne, protože se obával, že bychom strašili piloty dopravních letadel na příletu/odletu na jejich TCASu. Bohužel ale byla stejně hodně nízká oblačnost, takže video kamery toho příliš nezachytily. Ale podařilo se udělat alespoň pár použitelných fotek.

Z letiště jsme pokračovali nad střed města a přístav. Po natankování na letišti Whitianga jsme pokračovali zpět na jih podél krásně divokého východního pobřeží. Přeletěli jsme “horkou pláž”, kde si lidé vyhrabávají díry v písku, který je ohřívaný termální vodou, je to věru zajímavý jev. 

                                                 » Vše o expedici si můžete přečíst ve speciálu Nový Zéland 2018 »
                                                » Shlédněte také reportážní expediční videa z mobilního telefonu » 
expedice_nz_2018_web_2strana_cz_2.jpg

Odsud jsme pod nízkou oblačností doletěli až na sopečný White Island. Jeho kouřící průduchy byly opravdu působivé. Meteo informace slibovaly ve vulkanické oblasti kolem jezera Taupo dobré počasí, a tak jsme zamířili tam. Skutečnost ale byla jiná a my se v horách dostali do silné oblačnosti. Z focení a filmování sopek nic nebylo, a tak jsme se stočili na letiště Gisborne, které je údajně jediným letištěm na světě, přes jehož dráhu vede používaná železnice. Vlak to odpoledne ale bohužel nejel, takže koleje máme vyfocené a nafilmované bez vlaku. Počasí se po vzletu opět trochu zhoršilo, a tak jsme toho už směrem na jih na Severním ostrově moc nenafilmovali. 

Nový Zéland je pro Evropany trochu z ruky, a tak vám jsme se vám ho pokusili přiblížit alespoň prostřednictvím série jedenácti videí s krátkým textovým komentářem a obsažným článkem ve Flying Revue 3/2018, která vyšla 30. dubna 2018. Leteckou expedici Flying Revue na Nový Zéland jsme podnikli v první polovině února 2018, tzn. v plném novozélandském létě.

Od příštího pátku (22. června 2018) začneme publikovat nový seriál s názvem Neobvyklá přistání a jak název napovídá, že je určitě na co se těšit. 

» Sledujte projekt 100 let - 100 letišť, při němž chceme leteckým mostem propojit sto českých a slovenských letišť. 
expedice_100_let_2018_web_2strana_cz.jpg

 

-fr-

logo_fr_transp.jpg 

220pix.jpgrtgbdfvc.jpg

Flying Revue > Letecká videa > Svět z nebe > Nový Zéland 2018 (videosérie) > archiv > Nový Zéland z letadla XI.: horké pláže a sopečný ostrov
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2
 
 
  • Nový Zéland z letadla XI.: horké pláže a sopečný ostrov
    Nový Zéland z letadla XI.: horké pláže a sopečný ostrov
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2
 
 
  • Nový Zéland z letadla XI.: horké pláže a sopečný ostrov
    Nový Zéland z letadla XI.: horké pláže a sopečný ostrov
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »