Pardubickým letištěm prošlo během charterové sezóny 2018 o 50% víc cestujících než loni

11.10.2018

Pardubickým letištěm prošlo během charterové sezóny 2018 o 50% víc cestujících než loni

Letiště Pardubice      Letní charterová sezóna 2018 přinesla letišti Pardubice opět rekordní čísla v počtu odbavených cestujících - celkem jich mezi červnem a zářím bylo více než 40 tisíc, tedy o polovinu více než v roce předchozím. K charterovým letům do letovisek Burgas, Podgorica a ostrov Rhodos, se letos přidaly linky na další řecký ostrov Kréta a do turecké Antalye.

» Na pardubickém letišti jsme přistáli v srpnu 2018 v rámci naší expedice ke sto letům česko-slovenského letectví. Podívejte se na video i fotky.

Nejvyšší nárůst frekvencí letů a odbavených cestujících zaznamenala linka do Burgasu, kam během letní turistické sezóny letělo přes 20 tisíc osob, druhým nejoblíbenějším letním letoviskem byla nově otevřená linka do tureckého letoviska Antalya, které zdárně sekundoval řecký ostrov Rhodos. Pozadu nezůstala ani černohorská Podgorica a nově otevřená linka do hlavního města Heraklion na největším řeckém ostrově Kréta. Veškeré charterové lety byly obsluhovány společnostmi Travel Service a Bulgaria Air.

Výraznému navýšení zájmu cestujících o charterové lety z letiště Pardubice přispělo i lednové otevření nově vystaveného letištního terminálu Jana Kašpara a v červenci odbavilo stotisícího cestujícího roku 2018. I přes dvouměsíční uzávěrku letiště během měsíce října a listopadu, která je způsobena údržbou vzletové a přistávací dráhy a také pojezdových drah, se dá očekávat další významný nárůst v celkovém počtu odbavených cestujících za rok 2018. Již na konci července byl odbaven jubilejní stotisící cestující, předpoklad celkového počtu klientů co projdou za tento rok branami letiště, se odhaduje zhruba na 130 tisíc osob.

Už před začátkem charterové měsíce prošlo terminálem Jana Kašpara za období leden až duben 58 777 cestujících, což je tolik jako za celý rok 2015, meziroční nárůst oproti prvním čtyřem měsícům roku 2017 je desetinásobný (ve stejném období 2017 to bylo málo přes 6 000 cestujících).

-fr-

Zdroj: Letiště Pardubice

 logo_fr_transp.jpg

 

 

 

Flying Revue > Aktuality > Letecká doprava > Pardubickým letištěm prošlo během charterové sezóny 2018 o 50% víc cestujících než loni
.

Novinka: Hloubkaři


Pod palbou hloubkařů - novinka v e-shopu.

Soutěž:Triko CFRNA/CIDNA:


  Koupí trička podpoříte Vzpomínkový let. 

Časopis FR 5/2019

Novinka:

Staňte se pilotem:

Kalendárium:

Dne 16.10.1955 se stalo...
16.10.1955
Boeing 367-80 (prototyp Boeingu 707) uskutečnil transkontinentální přelet Spojených států v čase 3 hodiny a 58 minut.
zavřít

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Trcaker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Učebnice pilota 2019:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345