Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen do vedení největšího evropského sdružení letišť

26.11.2020

Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen členem evropské Rady ředitelů mezinárodního sdružení letišť Airport Council International (ACI Europe).

Václav Řehoř
Václav Řehoř

V rámci svého tříletého funkčního období bude zastupovat region východní Evropy a získá tak možnost pozitivně ovlivňovat podobu letecké dopravy v Evropě. Zároveň tím v rámci mezinárodního letectví posílí prestiž nejen Letiště Praha, ale také celé České republiky. Volba nových členů Rady ředitelů, vrcholného orgánu ACI Europe, se uskutečnila 17. listopadu. Celkem ACI Europe sdružuje více než 500 letišť a heliportů ze 45 zemí Evropy.

banner_do_clanku_fr_special_b_meteo.jpg

Rada ředitelů je nejvyšším rozhodovacím orgánem sdružení ACI Europe. Schvaluje klíčová usnesení a doporučení, čímž ovlivňuje pravidla letecké dopravy a provozování letišť po celé Evropě. Sdružení své iniciativy zaměřuje do několika oblastí, například bezpečnosti, liberalizace trhu, slotové koordinace a leteckého provozu. Je aktivní rovněž v oblasti udržitelného rozvoje, digitalizace nebo zákaznické zkušenosti. Aktivně vstupuje do nadnárodních legislativních a regulačních procesů a slouží jako platforma pro sdílení zkušeností a poskytování expertízy institucím v oboru letectví i mimo něj. ACI Europe vydává svá doporučení také směrem k Evropské komisi a zároveň úzce spolupracuje s organizacemi činnými v letectví, například ICAO (International Civil Aviation Organization), EASA (European Union Aviation Safety Agency) nebo Eurocontrol.

lp_17-11-2020-2.jpg

Jednou ze stávajících priorit ACI Europe je překonání krize způsobené pandemií onemocnění COVID-19. „Sdružení ACI Europe se momentálně velmi výrazně angažuje v úsilí o zavedení jednotných evropských pravidel pro vycestování. Cílem je zavedení jednotného evropského protokolu testování, který nahradí povinnou karanténu. Tím se za předpokladu existence rychlých a cenově dostupných testů odstraní největší stávající překážka pro cestování do zahraničí, což přispěje nejen k obnovení letecké dopravy, ale také nastartování celé ekonomiky,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha a nově zvolený člen Rady ředitelů ACI Europe.

Vedle rychlé obnovy letecké dopravy bude zároveň nutné přijmout na celoevropské úrovni taková opatření, aby žádná další krize již nezasáhla letectví tak drtivým způsobem. Ve své nové roli bych se proto chtěl v rámci zajištění budoucí stability zaměřit na několik oblastí. Prioritou zůstává bezpečnost letecké dopravy, ke které se přidává velký důraz na zdravotní bezpečnost. Zásadní roli bude hrát proces digitalizace, který posune evropská letiště ještě více k trendům 21. století a umožní nám reagovat mnohem rychleji a efektivněji na budoucí výzvy. Důležité bude i nadále téma udržitelného rozvoje. Obecně se chci zaměřit také na prosazování společných postupů napříč všemi členskými zeměmi EU a posílení role ACI Europe ve vztahu ke společným evropským institucím“ říká Václav Řehoř. 

Vedle Václava Řehoře bude mít Letiště Praha v institucích ACI Europe ještě jedno zastoupení. Na pozici Vice Chairman ACI Technical, Operational and Safety Committee byl po úspěšně dokončeném výběrovém řízení vybrán Libor Kurzweil, ředitel Řízení kvality, safety a procesů Letiště Praha.

Další aktuální informace naleznete na Twitteru Letiště Praha @PragueAirport.

Autor: Tisková zpráva Letiště Praha

image001.jpg

banner_do_clanku_fr_svet_z_nebe.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř byl zvolen do vedení největšího evropského sdružení letišť
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 02.10.1938 se stalo...
02.10.1938
Do vzduchu se poprvé vznesl první prototyp (D.520-01) francouzského stíhacího stroje Dewoitine D.520.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »