Představujeme česká a slovenská letiště: Dvůr Králové (LKDK)

30.1.2019

Představujeme česká a slovenská letiště 9: Letiště Dvůr Králové        Královédvorské letiště je další zastávkou naší videosérie Představujeme letiště Česka a Slovenska. Podívejte se na přílet, vzlet a nízký průlet.


Česká Republika, Dvůr Králové LKDK, Přistání a vzlet

Na tomto východočeském letišti přistanete na 860 m dlouhé travnaté dráze 10/28. Veřejné vnitrostátní letiště má více než sedmdesátiletou historii, aeroklub ještě o 15 let starší, založen byl už v roce 1932. Letiště se začalo stavět dva roky po 2. sv. válce v roce 1947. » Vše o letištích

Počátky létání ve městě se ale datují ještě dříve. Už v roce 1911 se zde uskutečnil neúspěšný pokus o vzlet Ing. Jana Kašpara a první letecké pokusy o bezmotorové létání sahají dokonce až do devadesátých let devatenáctého století. Aeroklub byl součástí Masarykovy letecké ligy, řada pilotů za 2. světové války odešla do Anglie k RAF - například Karel Štrégl, Karel Hančil, Václav Netík či Eduard Zbroj.

lkdk-min.png  Zoom gallery

Velkou tradici zde má plachtařina, v současnosti zde působí například vícenásobná mistryně světa a dnes už plachtařská legenda Jana Vepřeková. Stanislav Čejka pak reprezentuje zcela opačné pole působnosti - je pilotem JAS-39 Gripen a zároveň (2019) vedoucím akrobatické skupiny Flying Bulls Aerobatic Team.

V provozu na LKDK můžete vidět C-172 Rocket, Z-226MS, ULL Skylane a řadu dalších aeroklubových i soukromých motorových letadel i kluzáků.

» Více o letišti v sekci Letiště ČR & SR 
» Videodatabáze přistání, vzletů a nízkých průletů na letištích ČR a SR 
» Vše o českých a slovenských letištích  

Letiště Dvůr Králové nad Labem je skvělým výchozím bodem pro lety nad Orlickými horami či Krkonošemi a samozřejmě vybízí k příletu i milovníky zvířat. Proslulá Zoo se safari je od letiště takřka na dohled. 

Letiště jsme nafilmovali v rámci expedice 100 let - 100 letišť, v jejímž rámci jsme u příležitosti oslav stého výročí československého letectví navštívili sto letišť v České a Slovenské republice. 

» Vše o expedici 100 let - 100 letišť

expedice_100_let_2018_web_2strana_cz-min.jpg

Všechna letiště vám postupně představíme. Zároveň všechna najdete ve video databázi na webu FR. Až bude dokončena, bude se jednat o největší nám známou video databázi českých a slovenských letišť soustředěnou na jednom místě - webu Flying Revue - propojenou s dalšími informacemi o těchto letištích.  


 

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Představujeme čs. letiště > Představujeme česká a slovenská letiště: Dvůr Králové (LKDK)
.

CIDNA 2019: Už brzy!

Exkurze s FR:

FR 4/2019: V prodeji!Exkurze CATC Praha:

Letecká angličtina            Aplikace pro piloty:


            » Vše o VFR Communication »

Novinka: Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi

Databáze letišť 2019:


» Klasická dtb  » Kompl. dtb  » EN edition

Učebnice pilota 2019:

Aplikace VFR Comm.:

           Kapitola zdarma - test it! »

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Kalendárium:

Dne 24.07.1933 se stalo...
24.07.1933
Konsorcium firem Konstruktiva a Lanna započalo s výstavbou letiště v Ruzyni, dnešního Letiště Václava Havla Praha.
zavřít

Představujeme:


                 » Letiště Choceň (LKCHOC) 

Předplatné:

..
12345

Knihy FR:

..
123

Inzerce: 

..
12345

Letecká videa FR:

Legendy čs. letectví:

Práce v letectví:

Inzerce

Reklama

Naši partneři:

..
12345