Přes Kanárské ostrovy na Madeiru

25.11.2015

Na první část expedice Evropské ostrovy z nebe jsem vyrazil 21. dubna 2014. Nejdříve jsem letěl do Benátek a odtud pak přes Středozemní moře do Gibraltaru a pak na Kanárské ostrovy, Madeiru a zpět severním pobřežím Španělska a Francie. Cestou jsem také natočil vyloďovací pláže v okolí Caen. Tyto záběry jsme pak použili na výrobu videa D-Day.

Během této cesty jsem údajně vytvořil portugalský rekord v délce letu nad mořem letadlem kategorie Dynamic. To se mělo stát při letu Madeiry do Portugalska, který trval asi 5,5 hodiny, z čehož téměř 5 hodin bylo nad mořem.

Evropské ostrovy z nebe - I. etapa - Start

 Letadlo jsem nechal ještě jednou prohlédnout a nechal trochu vylepšit zavazadlový prostor. Na odletu byli pak přátelé z iDNES.cz, se kterými jsem pak po celou dobu spolupracoval. První den jsem letěl přes Alpy do Benátek a pak do Pisy. 

Evropské ostrovy z nebe - I. etapa

Z první etapy jsme zatím udělali jen jedno souhrnné video a tak se tady můžete podívat na průřez vším, co jsem během těch téměř 14 dnů proletěl. Na videích za jednotlivé dny zapracujeme jakmile celá expedice skončí.

Evropské ostrovy z nebe - I. etapa - přistání v Příbrami

Návrat z první etapy byl opravdu majestátní. Nad Plzní mě čekala letka dvou Dynamiců a jednoho Cirruse SR20. Na letišti pak docela hodně lidí. Takové přijetí už pri návrata neměla žádná další etapa.

Flying Revue > Články > Videa > Přes Kanárské ostrovy na Madeiru
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »