Příběhy leteckých fotek: Monument Valley

18.3.2019

Příběhy (leteckých) fotek 11.          Skalní útvary Údolí monumentů jsou dalším kouskem mozaiky do našeho seriálu o pozadí vzniku některých fotografií z našich expedic. Každá fotka totiž má svůj příběh a obzvlášť ta, kterou pořídíte z letadla, které zároveň řídíte. Série Příběhy (leteckých) fotek vám potřetí nabízí pozadí vzniku fotek z expedice USA 2016. 

Skalní útvary na okraji Lake Powell, Arizona, USA.
Skalní útvary na okraji Lake Powell, Arizona, USA.

Monument Valley známe všichni z amerických westernů. K nebi se tyčící skalnaté útvary tohoto údolí vypadají z letadla zase trochu jinak, ovšem neméně majestátně. Kromě nich nás v této oblasti nadchlo i jezero Powell. To se vytvořilo nad přehradou Glen Canyon Dam na řece Colorado, která byla vybudována v letech 1956-66.

Zoom gallery

Jezero má úchvatné tvary, což dokládá i výsek z Google Earth níže. Tyto tvary jsou dané tím, že voda z přehrady zalila skalnatou oblast s velmi rozmanitým skalním reliéfem. Dnes se jedná o jednu z nejatraktivnějších rekreačních oblastí a také o druhou největší vodní plochu v USA.

Příběhy fotek

A právě severně od Lake Powell se nacházejí dech beroucí skalní útvary parku Monument Valley. Na této fotce pořízené během expedice USA 2016 je vidět jednak cíp Lake Powell a jednak nejbližší kamenné útvary tvarů charakteristických právě pro trochu více vzdálené skály v Monument Valley. Létat nad národními parky západu USA nabízí těžko popsatelné pocity nad neuvěřitelnými přírodními tvary a ohromným prostorem všude pod, za i před vámi. 

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst. 

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

hjiokp.png

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: Monument Valley
.

Právě vyšlo:


Ojedinělý letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »

FR 6/2019 je v prodeji:

Kurz VFR zahraniční lety:


Všechny kurzy a exkurze FR zde. x

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

PilotShop.cz:

..
12345

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Soutěž:

Kalendárium:

Dne 22.11.1898 se stalo...
22.11.1898
Narodil se americký letecký průkopník Wiley Hardeman Post, který mimo jiné přispěl k vývoji prvních přetlakových oděvů.
zavřít

Staňte se pilotem:

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Předplatné:

..
12345

Knihy:

..
12345

Partneři:

..
12345