Red Bull Air Race se přesunul za oceán do Indianopolis. Uspějí čeští piloti Šonka a Kopfstein?

1.10.2016

Poled na okruh z kamery umístěné na letadle. Foto: RBARPoled na okruh z kamery umístěné na letadle. Foto: RBAR
Poled na okruh z kamery umístěné na letadle. Foto: RBAR
Závodní okruh v Indianopolis. Poletí se tu předposlední závod Red Bull Air Race letošní sezony. Foto: RBARZávodní okruh v Indianopolis. Poletí se tu předposlední závod Red Bull Air Race letošní sezony. Foto: RBAR
Závodní okruh v Indianopolis. Poletí se tu předposlední závod Red Bull Air Race letošní sezony. Foto: RBAR
Piloti RBAR. Martin Šonka a Petr Kopfstein stojí jako druhý a třetí zleva. Petr Kopfstein ve svém letadle. Foto: Tým SpielbergPiloti RBAR. Martin Šonka a Petr Kopfstein stojí jako druhý a třetí zleva. Petr Kopfstein ve svém letadle. Foto: Tým Spielberg
Piloti RBAR. Martin Šonka a Petr Kopfstein stojí jako druhý a třetí zleva. Petr Kopfstein ve svém letadle. Foto: Tým Spielberg
Martin Šonka ve svém letadle. Foto: Martin Šonka.czMartin Šonka ve svém letadle. Foto: Martin Šonka.cz
Martin Šonka ve svém letadle. Foto: Martin Šonka.cz
Petr Kopfstein ve svém letadle. Foto: Tým SpielbergPetr Kopfstein ve svém letadle. Foto: Tým Spielberg
Petr Kopfstein ve svém letadle. Foto: Tým Spielberg

Seriál Red Bull Air Race čekají poslední dva závody sezony. Elitní světoví piloti včetně dvou českých reprezentantů Petra Kopfsteina a Martina Šonky se dnes a zítra utkají mezi pylony na ikonickém okruhu v Indianapolis. 

Oba čeští piloti si při posledním závodě divize Master Class RBAR v německém Lausitz počínali úspěšně - Martin Šonka si doletěl pro čtvrté místo, byť jeho cesta do finále byla složitá. V kvalifikaci byl totiž dodatečně diskvalifikován za překročení limitu otáček motoru, proto nastupoval k závodu z posledního místa. 

Petr Kopfstein ukázal, že mezi top piloty Master Class patří, jelikož v tréninku zaletěl druhý nejrychlejší čas vůbec. Jen vítězný Matt Hall letěl rychleji, a to o pouhých 15 tisícin sekundy. „To je zatím náš největší úspěch. Letěl jsem na hraně možností, protože jsme chtěli vyzkoušet, jaké jsou naše limity a co dokáže naše letadlo, řekl Kopfstein po závodě. "Petr dokázal, že už ve své první sezoně v elitní divizi Master Class dokáže porazit kohokoliv ze startovního pole," komentuje to mluvčí Kopfsteinova týmu Pavel Eichler. 

Stejně jako v Německu, tak i ve Spojených státech se bude létat nad závodním okruhem. Indianapolis Motor Speedway byl postaven v roce 1908, je tedy druhým nejstarším využívaným motoristickým okruhem na světě. Pravidelně se tu koná slavný závod Indy 500 a dlouho patřil do kalendáře formule 1. 

Za zmínku stojí, že slavná historie Indianapolis je už od začátku spojena s letectvím. Vůbec první závod, který se tu v červnu 1909 konal, totiž nepatřil automobilům ani motocyklům, ale horkovzdušným balónům. Hned následující rok se tu uskutečnil Aviation Week, během kterého byla překonána celá řada tehdejších leteckých rekordů a zahrnoval i závody letadel, které se odehrávaly nízko na drahou. 

Závod můžete sledovat živě na www.redbullairrace.com. Program na závodišti začíná v sobotu 1. října v 10 hod. dopoledne místního času. Vše o závodě i programu najdete na webu Red Bull Air Race

-fr-

Zoom gallery

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Red Bull Air Race se přesunul za oceán do Indianopolis. Uspějí čeští piloti Šonka a Kopfstein?
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 26.09.2011 se stalo...
26.09.2011
Boeing slavnostně předal na letišti Paine Field ve Washingtonu první Boeing 787 Dreamliner společnosti All Nippon Airways.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345