RBAR: Velké finále ve Vegas

18.10.2015

Foto: Red Bull Photofiles
Foto: Red Bull Photofiles

Matt Hall nebo Paul Bonhomme? Hannes Arch nebo Martin Šonka? Ve hře je ve finále série RBAR v americkém Las Vegas hodně.

Kvalifikace pro finálový závod letošní sezóny, který rozhodne o pořadí na prvních třech místech šampionátu se odehrála v noci ze soboty na neděli našeho středoevropského času. Zatímco oba rivalové v boji o titul šampióna Hall a Bonhomme se přece jen hlídali a letěli obezřetně, svoje kvalifikační schopnosti prokázal opět Japonec Jošihide Muroya.

Martin Šonka se v neděli utká v souboji o třetí místo s Rakušanem Archem. Tomu se v kvalifikaci vedlo o něco lépe, zaletěl šestý nejrychlejší čas.  Martin Šonka zaznamenal osmý čas, což jej v zítřejším úvodním kole svede dohromady s domácím Kirby Chamblissem. 

Do kvalifikace nakonec nenastoupil loňský šampión Nigel Lamb. Při přistání v jednom z tréninkových letů si škrtnul vrtulí o zem a v době kvalifikace nebylo vůbec jasné, zda vůbec nastoupí do nedělního finále.

A jak jsou rozdány před finále v Las Vegas karty? Matt Hall potřebuje závod vyhrát vyhrát, ale i pak se stane šampiónem pouze tehdy, pokud Bonhomme nebude lepší než šestý. Ještě větší je však tlačenice v souboji o celkové třetí místo v šampionátu. Na ně si brousí zuby celkem pět pilotů, z nichž nejlepší výchozí pozici mají Rakušan Arch a náš Martin Šonka.

Velké finále začne v Las Vegas dnes ve 21.00 SELČ a závod bude možné sledovat živě na stránkách série. Držme našim pilotům palce!

Sledujte finále RBAR 2015 živě!

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > RBAR: Velké finále ve Vegas
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »