CH-53K absolvoval první zkušební let

1.11.2015

Foto: Sgt. Mallory S. VanderSchansFoto: Sgt. Mallory S. VanderSchans
Foto: Sgt. Mallory S. VanderSchans

Sikorsky oznámil první úspěšný zkušební let prototypu CH-53K King Stallion

Prvním 30-minutovým letem stroje s označením EDM-1 (Engineering Development Model) započal zkušební program, naplánovaný na 2000 letových hodin po dobu tří let, do kterého se postupně zapojí čtyři kusy těžkého vrtulníku pro US Marine Corps. Během letu bylo ověřeno visení, řízení vpřed, vzad a do stran, to vše ve výšce do 30 stop s vlivem přízemního efektu. Zkoušky budou probíhat ve vývojovém letovém centru na základně ve West Palm Beach na Floridě. 

CH-53K se vyznačuje shodnými proporcemi jako předchůdce, třímotorový CH-53E Super Stallion, přičemž umožní dopravit až 27 tisíc liber platícího zatížení do vzdálenosti 110 NM v podmínkách ‘high hot’, což je téměř trojnásobek. Součástí modernizace je také moderní ‘skleněný kokpit’, fly-by-wire řídicí systém, listy rotoru čtvrté generace se záporným vzepětím konců, rotorovou hlavu s využitím elastomerů (která mj. sníží nároky na údržbu) a zdokonalené pohonné jednotky. Další zlepšení se týká vnitřního a vnějšího uchycení a manipulace s nákladem, funkčních schopností, spolehlivosti, nároků údržby a obsluhy.

Námořní pěchota Spojených států amerických by měla obdržet celkem 200 strojů a očekává, že první kus CH-53K zařadí do služby v roce 2019.

Flying Revue > Zprávy > Vojenské letectví > CH-53K absolvoval první zkušební let
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 24.09.1852 se stalo...
24.09.1852
V Paříži se do vzduchu vznesla první vzducholoď. Postavili ji Henri Giffard společně s Gabrielem Yonem. Vzducholoď byla opatřena parním strojem o výkonu asi 2,2 kW (3 k), pohánějícím třílistou vrtuli.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456