Solar Impulse 2 - třetí etapa

18.3.2015

Solar Impulse 2 - třetí etapa

Solární letoun Solar Impulse 2 dnes absolvoval přeletem z Ahmedabádu do Varanásí úspěšně svou třetí etapu na cestě kolem světa.

Ranní start z Ahmedabádu však byl o dvě hodiny odložen a letoun nakonec nepilotoval Bertrand Piccard, ale André Borschberg. První zpoždění způsobila změna trasy, ke které došlo poté, co indické úřady zamítly průlet doprovodného vrtulníku, který pořizuje letové záběry Solar Impulse 2, nad některými oblastmi z bezpečnostních důvodů. Podstatně větším problémem se však staly problémy Bertranda Piccarda s imigračními úředníky, kteří mu odmítli dát tolik potřebné razítko do cestovního pasu.

Po bouři kritiky indické byrokracie, která se strhla na Twitteru přišlo vyjádření z indického ministerstva vnitra, podle kterého Piccard po příletu do Ahmedabádu z Maskatu minulý týden opustil letiště, aniž by prošel kontrolou imigračních úředníků. Tým Solar Impulse 2 se nakonec rozhodl na dnešní etapě nahradit Piccarda André Borschbergerem, aby předešel ještě dalšímu zdržení.

Východ slunce v Ahmedabádu  Foto: Solar ImpulseZoom gallery
Východ slunce v Ahmedabádu Foto: Solar Impulse

Solar Impulse 2 nakonec odstartoval krátce po sedmé hodině místního času a po třináctihodinovém letu přistál ve východoindickém poutním městě Váránasí. Ulétl při tom přes 1100 kilometrů.

V současné době probíhá krátká noční přestávka a příprava na zítřejší let, který směřuje do Mandalaje v Myanmaru. Solar Impulse k němu odstartuje krátce po půlnoci našeho času.

André Borschberg po přistání ve Varanásí  Foto: Solar ImpulseZoom gallery
André Borschberg po přistání ve Varanásí Foto: Solar Impulse

Jednotlivé etapy letu včetně videopřenosu z kabiny letadla a letových parametrů je možné sledovat online na stránce: www.solarimpulse.com/widget-aircraft

K dispozici jsou rovněž twitterové účty Solar Impulse 2, a pilotů Bertranda Piccarda a André Borschberga.

 

 

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Solar Impulse 2 - třetí etapa
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.07.1942 se stalo...
18.07.1942
Prototyp Messerschmittu Me 262 řízený testovacím pilotem Fritzem Wendelem provedl první vzlet za pomoci proudových motorů.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »