Tři dny s Cessnou Corvalis

21.12.2014

Původně jsem měl ty tři dny strávit v Las Vegas se svou novomanželkou. Ale člověk míní a život (a obchodní partneři) mění. A tak jsem je nakonec prožil s kráskou úplně jiného druhu, Cessnou 400TT Corvalis.

Několik posledních měsíců jsem byl pod mírným tlakem, abych konečně napsal slíbený článek o přelétávání lehkých letadel přes Atlantik. A protože jsem nedávno přijal nabídku společnosti Patriot Aviation, jejíž CSE Aircraft Sales je jedním z distributorů Cessny pro UK, přelétnout Corvalis z Independence do Cranfieldu, řekl jsem si, že právě na tomto letu založím svůj článek.

Změna plánů

E-mail od Steva McKennyho, jednoho z obchodních zástupců Patriotu, mne zastihl v Las Vegas jen pár hodin poté, co jsme si řekli „ano“ s mou přítelkyní Patricií, a tedy právě na začátku našich líbánek. Steve chtěl znát cenu za přelet Cessny 182. Dostal ji a po krátkém dohadování o její výši se znovu ozval, tentokráte s dobrou zprávou v tom smyslu, že C 182 se změnila na Corvalis a že jsme dohodnuti. Byl tady ale jeden problém. Kompletní výbava pro přelety byla v našem bytě v Paříži, a tak následoval bleskový přelet do města nad Seinou, jedna noc s manželkou a hurá zpět za oceán. 30. července v 7.30 ráno už jsem byl v kanceláři Cessny v Independence. Po převzetí letadla (což by bylo námětem na samostatný článek) jsem vyplnil letový plán on-line a odstartoval směrem na Burlington ve státě Vermont. Cessna stoupá velmi dobře, a tak již 25 minut po startu jsem byl v letové hladině FL250 se zapnutým kyslíkem a směřoval přímo na Burlington.

.

         Máme pro vás »

FR 2/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Dotisk knihy Svět z nebe:

Svět z nebe »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 07.03.1961 se stalo...
07.03.1961
Raketoplán North American X-15 pilotovaný kpt. Robertem M. Whitem se stal prvním pilotovaným letounem, který překonal rychlost Mach 4.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456