Video kurz letecké meteorologie pro členy klubu Flying Revue

5.8.2020

V letošním roce věnujeme ve Flying revue zvýšenou pozornost vývoji nových služeb pro piloty i zájemce o letectví.

kurz-meteorologie-0.jpg

Na našem webu proto najdete v sekci „Pro piloty“ základní informace pro létání do jednotlivých zemí EU i zajímavé odkazy, s jejichž pomocí je možné zahraniční VFR lety plánovat s větší spolehlivostí a jednodušeji. Naše unikátní video databáze evropských letišť se každý týden rozšiřuje o 5 dalších letišť a o aplikaci pro výuku letecké angličtiny je také rostoucí zájem jak u nás, tak v zahraničí.

Po diskusi s vedením ÚCL ČR jsme letos na jaře zjistili, že jedním z předmětů, které dělají při zkouškách adeptů na piloty problémy, je meteorologie. Bylo skvělé, že právě v té době nabídl zkušený letecký meteorolog a vášnivý pilot Petr Dvořák, že pro web Flying Revue připraví postupně video kurz letecké meteorologie. Jako cíl si stanovil pomoci jak adeptům na piloty, tak zkušeným pilotům v orientaci i v plném chápání základních jevů situací i problémů, se kterými se nejen při zkouškách, ale i v praktickém létání můžeme setkat.

kurz-meteorologie-0.jpg

Petr Dvořák slovo dodržel i drží, a tak nyní je ke shlédnutí již 11. díl video kurzu, který pro nás nyní už pravidelně připravuje. Nynější skvělá zpráva je, že předplatitelé časopisu Flying Revue – členové klubu FR mají možnost v sekci Pro piloty/Kurz meteorologie si prostudovat všechna jednotlivá videa, které Petr v rámci svého kurzu dosud připravil. Věříme, že úspěšnost u zkoušek i bezpečnost létání se díky tomu zase o kousek zvýší.

kurz-meteorologie-2.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Video kurz letecké meteorologie pro členy klubu Flying Revue
.

         Máme pro vás »

SPECIÁL B Meteo:

FR 5/2020: Už máte?

Nová exkluzivní kniha


Svět z nebe » 

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 30.10.2013 se stalo...
30.10.2013
Byl definitivně ukončen letecký provoz na jednom z nejstarších letišť na světě, legendárním berlínském letišti Tempelhof. Jako vzletová a přistávací plocha bylo původem vojenské cvičiště Tempelhofer Feld využíváno od samých počátků létání v Německu, status letiště pak Tempelhof získal v říjnu 1923.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456