Z Pardubic ode dneška létá nová linka do Kyjeva

22.10.2019

Letoun B737 ukrajinské společnosti Skyup Airlines. Letoun B737 ukrajinské společnosti Skyup Airlines.
Letoun B737 ukrajinské společnosti Skyup Airlines.
Terminál Jana Kašpara Letiště Pardubice. Foto: Letiště PardubiceTerminál Jana Kašpara Letiště Pardubice. Foto: Letiště Pardubice
Terminál Jana Kašpara Letiště Pardubice. Foto: Letiště Pardubice
Terminál Jana Kašpara Letiště Pardubice. Foto: Letiště PardubiceTerminál Jana Kašpara Letiště Pardubice. Foto: Letiště Pardubice
Terminál Jana Kašpara Letiště Pardubice. Foto: Letiště Pardubice
Ředitelka Letiště Pardubice Ing. Hana Šmejkalová. Foto: Jan DvořákŘeditelka Letiště Pardubice Ing. Hana Šmejkalová. Foto: Jan Dvořák
Ředitelka Letiště Pardubice Ing. Hana Šmejkalová. Foto: Jan Dvořák

Letiště Pardubice             Zatím třikrát týdně, od prosince pak až čtyřikrát týdně spojí východočeské Pardubice s Kyjevem nová pravidelná letecká linka ukrajinského dopravce SkyUp Airlines. Slavnostní zahájení provozu linky proběhlo na Letišti Jana Kašpara právě dnes. 

Pravidelný provoz zahájila společnost SkyUp inauguračním letem spojeným se standardním ceremoniálem, kterým je průjezd letadla vodní slavobránou. Slavnostního aktu se zúčastnili zástupci obou akcionářů, pardubického kraje a města Pardubic, velvyslanec ukrajinské ambasády, zástupce letecké společnosti SkyUp, zástupci médií a další obchodní partneři letiště.

Spojení mezi Pardubicemi a hlavním městem Ukrajiny zajistí letecká společnost letadly typu B737-800.  „Jsme rádi, že se podařilo otevřít nové přímé spojení s touto evropskou metropolí a otevřít tak dál cestujícím brány do celého světa,“ uvedla ředitelka letiště Jana Kašpara Ing. Hana Šmejkalová.


Nová linka Pardubice-Kyjev. Video: Letiště Pardubice

Doba letu mezi oběma destinacemi je zhruba hodina a půl. „Lety mezi Pardubicemi a Kyjevem budou do prosince letošního roku uskutečňovány třikrát týdně. Poté díky velkému zájmu ze strany cestujících i cestovních kanceláří čtyřikrát v týdnu. Díky novému dopravci očekáváme, že se počet odbavených cestujících v letošním roce oproti původnímu předpokladu zvýší přibližně o 10 000 cestujících,“ vyčíslila další směr ředitelka letiště Ing. Hana Šmejkalová.

V období zimního letového řádu 2019/2020 pardubické letiště tak nabízí spojení do Kyjeva (SkyUp) Moskvy (Red Wings) a Petrohradu (Rossiya). Letové informace cestující najdou na novém webu, který letiště před nedávnem zprovoznilo. Jejich jednoduchý, moderní design má cestujícím ulehčit procházení stránek a pomoci jim najít jednoduše a rychle odpovědi na nejčastější dotazy týkající se cestování. "Na svoje si zde přijdou i příznivci létání," uvedla Hana Šmejkalová při spuštění webu a odkázala na sekci Zprávy ze světa letectví. Na webu mají cestující možnost si také objednat letenky díky implementovanému vyhledávači letekého spojení Kiwi.com. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Z Pardubic ode dneška létá nová linka do Kyjeva
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 5/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456