Z Prahy a Pardubic můžete nově létat do Charkova, Kyjeva či Budapešti

5.8.2019

LOT nasazuje na linku Budapešť - Praha Embraer 195. Foto: Letiště PrahaLOT nasazuje na linku Budapešť - Praha Embraer 195. Foto: Letiště Praha
LOT nasazuje na linku Budapešť - Praha Embraer 195. Foto: Letiště Praha
SkyUp nabízí od zimního letového řádu 2019/2020 spojení mezi Pardubicemi a Kyjevem. Zdroj: Letiště PardubiceSkyUp nabízí od zimního letového řádu 2019/2020 spojení mezi Pardubicemi a Kyjevem. Zdroj: Letiště Pardubice
SkyUp nabízí od zimního letového řádu 2019/2020 spojení mezi Pardubicemi a Kyjevem. Zdroj: Letiště Pardubice
Terminál Jana Kašpara Letiště Pardubice - zde vás odbaví pro lety do Kyjeva. Foto: Letiště PardubiceTerminál Jana Kašpara Letiště Pardubice - zde vás odbaví pro lety do Kyjeva. Foto: Letiště Pardubice
Terminál Jana Kašpara Letiště Pardubice - zde vás odbaví pro lety do Kyjeva. Foto: Letiště Pardubice
Boeing 737-800 společnosti SkyUp bude operovat linku Praha - Charkov, Praha - Lvov. Foto: ShutterstockBoeing 737-800 společnosti SkyUp bude operovat linku Praha - Charkov, Praha - Lvov. Foto: Shutterstock
Boeing 737-800 společnosti SkyUp bude operovat linku Praha - Charkov, Praha - Lvov. Foto: Shutterstock

Letiště Praha, Letiště Pardubice     Nové linky zavádějí od podzimu 2019, resp. jara 2020, dopravci, kteří z Prahy a Pardubic dopraví cestující do východní části Evropy. Letecky můžete novými přímými spojeními navštívit Kyjev, Charkov, Lvov a Budapešť. Do Kyjeva si zaletíte z Pardubic, do ostatních míst z Prahy.   

Z Prahy do Charkova a Lvova

Nízkonákladová letecká společnost SkyUp Airlines zahájila prodej letenek na dvě nové linky mezi Prahou a Ukrajinou, které spustí od 17. října 2019. Nový dopravce bude z Letiště Václava Havla Praha létat do Charkova i Lvova dvakrát týdně, vždy ve čtvrtek a v neděli. Dopravce na celoroční spojení nasadí letadlo Boeing 737-800 v konfiguraci pro 189 cestujících. Podle odhadů Letiště Praha obě linky dohromady využije až 60 tisíc cestujících za rok v obou směrech. Celkem budou od října cestujícím z Prahy k dispozici již čtyři přímé linky na Ukrajinu. 

Nová spojení do Charkova a Lvova má podle Letiště Praha podpořit cestovní ruch mezi oběma zeměmi a usnadnit dopravu v Česku pracujícím Ukrajincům. Letenky jsou již k prodeji prostřednictvím webových stránek dopravce www.skyup.aero

Z Pardubic do Kyjeva

SkyUp českm leteckým cestujícím nabídne spojení i do ukrajinského hlavního města Kyjeva - od zimního letového řádu bude létat mezi Pardubicemi a Kyjevem. Nová přímá linka do Kyjeva bude v provozu od 22. října 2019 třikrát týdně, vždy v úterý, pátek a neděli. Dopravce na linku nasadí letadlo typu Boeing 737 - 800 NG v konfiguraci pro 189 cestujících. Odlety z Kyjeva jsou naplánovány na 11.50 místního času, odlety z Pardubic na 12.50 místního času. 

Letenky jsou v prodeji na webu dopravce www.skyup.aero v cenách od 45 euro za jednosměrnou letenku. Podle odhadů provozovatele pardubického letiště, společnosti East Bohemian Airport by mohlo spojení využít až 50 tisíc cestujících za rok v obou směrech. 

Budapešť - Praha - Budapešť

A do třetice na východ - spuštění nové pravidelné linky mezi Prahou a Budapeští oznámil polský dopravce LOT Polish Airlines. Spojení bude v provozu až dvakrát denně od příštího letního letového řádu, tedy od 30. března 2020. Dopravce na celoroční linku do hlavního města Maďarska nasadí letadlo typu Embraer 195 v konfiguraci pro 112 cestujících. Podle odhadů Letiště Praha by mohlo spojení využít až 110 tisíc cestujících za rok v obou směrech.

Nová linka nabízí další alternativu jak pro byznys, tak i pro individuální cestující. LOT zároveň s novou linkou do Prahy oznámil, že bude z Budapešti létat také do dalších pěti evropských destinací. Spojení mezi Prahou a Budapeští bude mít ranní a odpolední variantu. Ráno spoj poletí z Budapešti v 7.30 hod (přílet Praha 8.45), zpět poletí z Prahy v 9.25 (přílet Budapešť 10.35), a to denně kromě neděle. Odpolední spojení bude k dispozici denně kromě soboty s odlety z Budapešti v 18.10 (Praha 19.25) a zpět z Prahy ve 20.05 (Budapešť 21.15). Všechny časy jsou místní. 

Letenky budou k prodeji od 7. srpna 2019 prostřednictvím webových stránek dopravce www.lot.com. Pro provoz svých nově ohlášených evropských letů budou v Budapešti trvale umístěny tři Embraery 195. Počínaje příští letní sezónou bude flotila dopravce v Budapešti činit čtyři letadla na krátké vzdálenosti a jedno letadlo Boeing 787 Dreamliner. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Z Prahy a Pardubic můžete nově létat do Charkova, Kyjeva či Budapešti
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Vánoční nabídka!

Výhodné Vánoční balíčky! »

Speciály:

..
12

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně 

Hledáte práci u letadel?

               Direct Fly

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 30.11.1907 se stalo...
30.11.1907
Glenn Curtiss založil společnost Curtiss Aeroplane and Motor Company, první společnost na výrobu letadel na území Spojených států.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »