Závody Air Race končí. Nečekané rozhodnutí dnes zaskočilo letecký svět

29.5.2019

Red Bull Air Race - konec          Letecké závody v rychlostní akrobacii Red Bull Air Race po skončení letošní sezóny už nebudou pokračovat. Dnes to oznámil Red Bull. Je to šok pro všechny fanoušky sportovního létání. 

ijokp.jpg

Světový šampionát v rychlostní letecké akrobacii s názvem Air Race se po skončení letošního ročníku stane historií. Red Bull oznámil, že se rozhodl v šampionátu po skončení sezóny 2019 nepokračovat. Zbývající závody letošního ročníku se konat budou, pak ale - aspoň pro tuto chvíli - bude konec. Fanoušci se tedy mohou těšit už jen na tři závody: v ruské Kazani 15. - 16. června, na maďarském Balatonu 13. - 14. července a poslední závod se poletí v Čibě v Japonsku 7. - 8. září.

Od roku 2003 v Red Bull Air Race odletěli piloti s jejich týmy více než 90 závodů. "Nejlepší piloti světa měli možnost soutěžit ve vysokorychlostním létání s extrémními akrobatickými prvky. Red Bull Air Race poskytoval sportovní prožitky nejvyšší kvality, ale nepřilákal takový zájem jako jiné akce Red Bullu," uvádí Red Bull ve zprávě důvod ukončení šampionátu na svém webu a děkuje pilotům, jejich týmům, partnerům, hostitelským městům i zaměstnancům Red Bullu "za vše, co pro tyto příjemné a nezapomenutelné události dělali".

Martin Šonka je z rozhodnutí vedení Red Bullu zklamaný a překvapený. “Je to šok, rozhodně jsem to nečekal. Je to nepříjemné překvapení a musím to nějak vstřebat. Nevím, co k tomu v danou chvíli říct dál. Je to neskutečné zklamání, dle našich informací rostl zájem fanoušků, televizí, zřejmě se ale nedařilo naplnit potenciál a očekávání v jiných oblastech a došlo k takovému rozhodnutí hlavního sponzora. Na druhou stranu Red Bull tenhle sport vymyslel a dlouhodobě podporoval a já budu vždycky vděčný, že jsem se toho mohl účastnit a dokonce vyhrát titul. Je to splněný sen. Nemůžeme ale teď dělat nic jiného, než to rozhodnutí respektovat, ač je to velmi bolestné. Věřím, že tenhle motorsport má stále ohromný potenciál, bohužel se ho ale zřejmě nedařilo plně využít,” uvedl dnes současný mistr světa v této soutěži Martin Šonka. 

Se sportovním létáním ale nekončí, i když v této chvíli je těžké něco konkrétního říkat. “Je to čerstvé, ale samozřejmě musím myslet i na to, co budu kromě akrobacie dělat dál. To bude chtít asi trochu času. Teď před sebou stále máme tři zbývající závody letošního ročníku šampionátu v Kazani, na Balatonu a v Japonsku. Tam budeme chtít určitě uspět i kvůli fanouškům, takže se na to musíme soustředit a zároveň se pokusit si to i maximálně užít. Každopádně spousta tvrdé práce při vývoji a tréninku přijde na zmar, to je jasné. Pro nás je to i hodně smutné z toho pohledu, že to stálo dost peněz. O víkendu se alespoň těšíme na fanoušky do Pardubic na Aviatickou pouť, kde jim poprvé v Česku předvedeme, jak air race reálně vypadá. Zkusíme jim s Petrem Kopfsteinem alespoň trochu zvednout náladu po téhle zprávě. Co bude dál, se uvidí," končí optimisticky smutné oznámení Martin Šonka. 

Rozhodnutí zaskočilo a zarmoutilo i členy Fanclubu 818, který oba naše závodníky už několik let intenzívně podporuje. "Dnes přišla pro všechny fanoušky RBAR velice smutná zpráva, že závody budou sezónou 2019 ukončeny. Bude dlouho trvat, než se s tím srovnáme. Pro nás jako fanklub to bude znamenat pokusit se zúčastnit aspoň některého ze zbývajících závodů. Už máme zajištěné vše kolem Kazaně a vážně uvažujeme o Japonsku. Činnost Fanclubu bude zachována. Doufáme, že kluci budou i nadále rozdávat radost na akrobatických soutěžích, leteckých dnech apod.," uvedl dnes pro Flying Revue Stanislav Plášil z Fanclubu 818, tedy fanklubu Martina Šonky a Petra Kopfsteina.

Pozn. red.: V blízké době vyjde se Stanislavem Plášilem na webu FR rozhovor právě o podpoře obou našich reprezentantů v RBAR, žel bude už jen labutí písní za existencí Air Race.

-fr- 

logo_fr_transp.jpg 

Flying Revue > Zprávy > Letecký sport > Závody Air Race končí. Nečekané rozhodnutí dnes zaskočilo letecký svět
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 23 4 5 >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 23 4 5 >
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Akce na sluchátka BOSE!

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 26.07.1909 se stalo...
26.07.1909
Francouzský pilot, konstruktér a letecký průkopník Louis Bleriot provedl první úspěšný přelet průlivu La Manche se strojem Bleriot XI vlastní konstrukce.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345