Žhavá novinka od firmy FLIGHT DESIGN

19.12.2021

Německý výrobce kompozitových letadel FLIGHT DESIGN, nás minulý týden informoval o velmi aktuální novince, která se týká jimi získané certifikace letadla F2 podle předpisu EASA CS-23 (MTOW 650 kg).

Letadlo F2, je nový typ dvoumístného letadlo, v rámci jehož konstrukce byly aplikovány některé zcela nové konstrukční prvky, které jsou v této kategorii, úplnou novinkou. 

f2_-_nadhled.jpg

Nová konstrukce letadla splňuje nejvyšší požadavky bezpečnosti, stanovené příslušným předpisem CS-23, konkrétně “A passive stall and spin resistant”, tedy “Letadlo je odolné proti pádům a vývrtkám”. F2 rozšiřuje současnou výrobní řadu letadel Flight Design kategorie UL a kategorie LSA, což jsou i u nás dobře známé typy jako CTSW a CTSL. 

f2_-_bocni_pohled.jpg

banner_special_b_meteo_2020_570x163.jpg

Nově certifikovaná F2, se vyznačuje vysokou úrovní standardního vybavení, které je u jiných letadel většinou pouze za příplatek. Konkrétně se jedná o kompletní sadu avioniky Garmin G3X, dvouosý autopilot, motor Rotax 912iS 100HP se vstřikováním paliva, certifikovaná vrtule DUC, kola a brzdy zn. Beringer, perforovaná kožená sedadla, vyhřívání kabiny, osvětlení Whelen atd.

cert.jpg

Firma FLIGHT DESIGN považuje tuto certifikaci letadla F2 za poslední krok, který předchází realizaci jejich, zatím poslední, firemní vize, a to výrobě nového čtyřmístného letounu F4.

Za vývojem a certifikací letadla F2 je vidět velmi výraznou českou stopu. Jedná se totiž o to, že všechna letadla vyrobená a certifikovaná firmou FLIGHT DESIGN GmbH, jsou finálně zkompletována a zalétána, jejich českou dceřinou společností a POA organizaci Flight Design general aviation CZ s.r.o., se sídlem na letišti v Šumperku. Zde byl ostatně také zalétán i nový letoun F2. 

f2_-_na_pristani.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

f2_-_vzlet.jpg

Kategorie EASA CS-23 je mezinárodně uznávaný certifikační standard, který by měl umožnit nové F2-CS23 snadný vstup na ostatní světové trhy. 

Podrobnější informace o tomto letadle, případně i o dalších novinkách u firmy Flight Design general aviation CZ s.r.o., přineseme v některém čísle Flying Revue v příštím roce.

 

Autor: Miloš Dermíšek

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Žhavá novinka od firmy FLIGHT DESIGN
.

         Máme pro vás »

FR 2/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 22.03.1919 se stalo...
22.03.1919
Společnost Farman Airlines otevřela vůbec první pravidelnou mezinárodní leteckou linku, a to mezi Paříží a Bruselem. Byla provozována letouny Farman F.60 Goliath.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »