Aero rozjelo novou výrobní linku pro letoun L-39NG

12.3.2023

Společnost Aero, tradiční český výrobce proudových letadel, spustila do provozu novou výrobní linku určenou výhradně pro nový cvičný letoun L-39NG.

Výstupem montážní linky je trup letounů, její výrobní kapacita je plánována až na 24 kusů skořepin ročně a zaměstná více než 100 lidí. Na nové výrobní lince, která je zaměřena na výrobu trupu letounu L-39NG, se již sériová výroba spustila. „Investice, kterou jsme vložili do vybudování kompletně nové výrobní linky, nám umožní postupně navyšovat kapacitu a vyrábět až dva letouny L-39NG měsíčně. Produkci 24 letounů ročně plánujeme dosáhnout během dvou let,“ uvádí Jan Čáp, výkonný viceprezident & Chief Industrial Officer Aero.

foto_aero_vodochody_l-39ng.jpg

V současní době je v provozu první etapa nové výrobní linky, která navýší výrobu L-39NG na 17 letounů ročně. Druhá etapa pak přinese požadované navýšení na 24 letadel ročně. Nyní je na nové výrobní lince v různých fázích rozpracovanosti 7 letounů L-39NG a dalších 5 kusů již prochází finální montáží.

vyrobni_linka_trupů_l39ng_2.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

V souvislosti s investicí do výrobní linky proběhla také rekonstrukce výrobních prostor i zázemí pro zaměstnance. Tato výrobní linka nabídne pracovní příležitosti několika desítkám nových pracovníků. „Na novou výrobní linku nabíráme nové zaměstnance, kteří se budou podílet na stavbě našeho letounu L-39NG. Výstupem montážní linky je kompletní trup letounu. Potřebujeme zejména nýtaře nebo klempíře,“ upřesňuje požadované pozice Jiří Linka, viceprezident výroby Aero. 

vyrobni_linka_trupů_l39ng_1.jpg

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

vyrobni_linka_trupů_l39ng_3.jpg

Aero Vodochody má v současnosti objednávky na 34 letadel L-39NG. Tento víceúčelový proudový letoun, který je schopen plnit širokou škálu misí, se vyznačuje vysokou spolehlivostí, vynikajícími letovými vlastnostmi, nízkými provozními náklady a životností až do roku 2070.

vyrobni_linka_trupů_l39ng_4.jpg

Do výroby Engéčka jsou ve velké míře zapojeni rovněž tuzemští dodavatelé a firmy. Přes 60 % všech dodavatelů společnosti Aero jsou právě české firmy. „Každá investice do navýšení výrobních kapacit pro náš nový cvičný letoun L-39NG je další příležitostí pro české firmy, které se se s námi na jeho výrobě od počátku podílejí,“ doplňuje na závěr Jiří Linka, viceprezident výroby Aero.

 

Autor: Tisková zpráva Aero Vodochody

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Aero rozjelo novou výrobní linku pro letoun L-39NG
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 17.06.1955 se stalo...
17.06.1955
První let sovětského dopravního letounu Tupolev Tu-104.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »