Air France-KLM rozšiřuje lety do Austrálie i USA díky kooperaci s Virgin Atlantic, Delta Air Lines a Qantas

18.6.2018

Zámořské lety z Evropy do Ameriky a Austrálie    Air France-KLM podepsaly dohodu s Delta Air Lines a Virgin Atlantic Limited pro transatlantické lety a s Qantas pro lety do Austrálie. Díky dohodám by měli cestující získat snadnější a komfortnější přístup k letům do uvedených destinací. 

Zoom gallery

Dohoda mezi Air France-KLM, Delta Air Lines a Virgin Atlantic Limited rozšiřuje jejich společný transatlantický projekt: Air France-KLM díky tomu získá 31 % podílu ve společnosti Virgin Atlantic, která je v současné době držena společností Virgin Group. Virgin Group si ponechá 20 % akcií a vedení Virgin Atlantic. Delta si udrží 49 % podílu. Společnosti Air France-KLM, Delta a Virgin Atlantic nyní usilují o zajištění příslušných regulačních schválení.

Projekt by měl podle sdělení Air France nabízet nejkomplexnější síť tras, vyhovující letové řády, konkurenceschopné ceny a vzájemné výhody pro Frequent flyer program včetně schopnosti získat a uplatnit míle všech dopravců. Výhodou pro zákazníky by mělo být i společné umístění klíčových zařízení na letišti a tedy lepší propojení a přístup k letištním salonkům každého dopravce pro prémiové cestující.

Air France rovněž obnovily „codeshare“ dohodu mezi Air France a australskými Qantas, což by mělo přinést cestujícím mezi Austrálií a Paříží spojení přes Hongkong a Singapur (cca 200 letů týdně od 20. července 2018) a zjednodušení cestování - cestující budou potřebovat pouze jednu letenku a dostane se jim jednorázového odbavení zavazadel, stejně jako z možnosti získat body díky novým codesharovým službám. Air France přidává svůj kód k letům od letecké společnosti Qantas mezi Hongkongem a Sydney, Melbourne a Brisbane a mezi Singapurem a Sydney, Melbourne, Brisbane a Perthem, vše od 20. července 2018.

Zákazníci Air France také budou mít přístup ke codesharovým službám ze Sydney do 5 dalších měst v australské vnitrostátní síti: Canberra, Hobart, Adelaide, Cairns a Darwin. Díky oboustranné dohodě bude Qantas přidávat svůj kód k letům operovaným Air France mezi Singapurem a Hongkongem a letištěm Charlese de Gaulla v Paříži jako návazné lety ze Sydney, Brisbane, Melbourne a Perthu. 

Prémioví cestující Air France budou rovněž mít povolený přístup do salonků od Qantas v Hongkongu, Singapuru a Austrálii, stejně jako budou mít prémioví cestující Qantas přístup do salonků od Air France v Paříži, Hongkongu a Singapuru. 

Patrick Alexandre, Executive Vicepresident Commercial Sales and Alliances v Air France-KLM, říká: „Jsme velice potěšení obnovením partnerství s Qantas. Díky této dohodě bude moci skupina Air France-KLM nabízet jedny z nejlepších možných cestovních řešení pro své zákazníky z Evropy do Austrálie. Rovněž to zajistí i lepší zážitek ze samotné cesty pro Business zákazníky díky spojení se Singapurem a Hongkongem, dvou z vůbec nejoblíbenějších letišť na světě. Tato nová spolupráce potvrzuje záměr naší skupiny expandovat v Asijsko-pacifickém regionu.“ 

Alison Webster, CEO Qantas International, dodává: „Toto jsou skvělé zprávy pro naše zákazníky, kteří chtějí cestovat do Evropy přes Asii. Dáváme jim další možnost dostat se do Paříže stejně jako více příležitostí získat body za časté lety - Frequent Flyer Points. Obnovení této dohody prohlubuje naši strategii o utváření partnerství za účelem poskytovat našim zákazníkům přístup do široké sítě letů a hladkého cestování přesně tam, kam si jen přejí.“

Skupina Air France KLM vznikla v roce 2004 spojením francouzské letecké společnosti Air France s nizozemskou leteckou společností KLM Royal Dutch Airlines. Fúzí vznikla nejsilnější evropská letecká skupina založená na dvou silných značkách a letištích – Schiphol v Amsterdamu a Charlese de Gaulla v Paříži. Obě firmy si přitom zachovávají vlastní identitu a celá skupina se zaměřuje na tři hlavní oblasti podnikání: osobní dopravu, nákladní přepravu a údržbu letadel. Flotila Air France – KLM zahrnuje 546 letadel, kterými přepravuje cestující do 316 destinací ve 115 zemích. 

Air France - KLM je členem globální aliance 20 leteckých společností SkyTeam, která nabízí cestujícím přístup k celosvětově propojené síti více než 16 320 letů denně do 1 052 destinací ve 177 zemích. Společně se společnostmi KLM, Delta Airlines a Alitalia tvoří největší transatlantický společný podnik, který provozuje přes 250 letů denně. Věrnostní program pro pasažéry Air France KLM, Flying Blue, má 25 milionů členů. Air France létá z Prahy do Paříže na letiště Charlese de Gaulla 6x denně (celkový počet letů dohromady s partnery). KLM létá z Prahy do Amsterdamu až 4x denně na letiště Schiphol, společně s partnerskou aerolinií až 6x denně.

Virgin Atlantic založil před 34 lety Richard Branson s důrazem na inovaci a zákaznický servis. Dnes přepravuje 5,5 milionu zákazníků ročně. V roce 2017 se Virgin Atlantic stala nejlepší transatlantickou leteckou společností na British Travel Awards 2017, podle hodnocení leteckých společností je Virgin Atlantic jednou z pěti nejlepších na světě a nedávno byla poradenstvím Skytrax označena britským oblíbeným dopravcem pro dlouhé lety. Společnost Virgin Atlantic sídlí v Londýně, zaměstnává více než 10 000 lidí po celém světě a provozuje flotilu 47 letadel, která pravidelně spojují 25 destinací na čtyřech kontinentech. Souběžně se společným podnikem Delta Air Lines provozují nabízejí až 38 letů denně mezi Spojeným královstvím a Spojenými státy s pokračujícím spojením do více než 200 amerických a mezinárodních měst. V roce 2019 plánuje společnost převzít dodávku prvních letadel Airbus A350-1000 - pomáhá přeměnit flotilu na jedno z nejtišších a nejefektivnějších na obloze.

Letecká společnost Delta Air Lines obslouží každoročně více než 180 milionů zákazníků. V roce 2018 byla Delta zařazena mezi 50 nejobdivovanějších leteckých společností společnosti Fortune, navíc sama byla již sedmkrát za osm let označena nejobdivovanější leteckou společností. Delta také získala první místo v průzkumu Business Travel News Annual Airline za nebývalých sedm po sobě jdoucích ocenění v hodnocení společnosti Fortune. Delta dopravuje zákazníky do 321 destinací v 57 zemích světa na šesti různých kontinentech. Se sídlem v Atlantě zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců po celém světě a provozuje hlavní flotilu více než 800 letadel. Delta Air Lines je zakládajícím členem globální aliance SkyTeam. Spolu s aliančními partnery nabízí více než 15 000 denních letů s hlavními uzly a trhy v zemích jako Amsterdam, Atlanta, Boston, Detroit, Los Angeles, Mexico City, Minneapolis / St. Paul, New York-JFK a LaGuardia, Londýn-Heathrow, Paříž-Charles de Gaulle, Salt Lake City, São Paulo, Seattle, Soul a Tokio-Narita.

-fr-

Zdroj: LERCOM Consulting


 logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Air France-KLM rozšiřuje lety do Austrálie i USA díky kooperaci s Virgin Atlantic, Delta Air Lines a Qantas
.

         Máme pro vás »

FR 2/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 02.04.1957 se stalo...
02.04.1957
První let experimentálního letounu Short SC.1 (CTOL).
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »