CIDNA 2019: Letíme už za deset dní. Přijďte se podívat na odlet

27.8.2019

CIDNA 2019   Vzpomínkový let ve stopách průkopnické francouzsko-rumunské letecké společnosti s československou kapitálovou účastí CFRNA/CIDNA se kvapem blíží. Určitě vás bude zajímat, co, jak a kde účastníky letu čeká a kde a kdy můžete letce pozdravit před odletem.

Jak už víte, nultý ročník vzpomínkového letu CIDNA 2019 proběhne v září 2019, a to ve dvou etapách. Do té první, která zamíří na (z Prahy míněno) východní trasy CFRNA/CIDNA, odstartuje celkem hlavní skupina z celkem sedmi letadel v sobotu 7. září 2019 z letiště Praha Letňany (LKLT), které leží jen několik stovek metrů od kbelského letiště, kde měla CFRNA/CIDNA ve dvacátých a třicátých letech servisní centrum a letiště využívala jako svůj středoevropský hub. Ostatně většina letišť, na která zavítáme, byla destinacemi CFRNA/CIDNA, což je také důvod, proč je chceme symbolicky letecky navštívit.

CIDNA 2019
”fr_int”

» Poleťte s námi!

Flying Revue pořádá v září 2019 vzpomínkový let ve stopách letecké společnosti CFRNA/CIDNA, která stála u zrodu komerční letecké dopravy v Evropě, Praha byla její významnou destinací a Československo jejím akcionářem. Zveme české i zahraniční piloty, aby se vzpomínkového letu zúčastnili s námi.

V případě zájmu pište na info@flying-revue.cz nebo volejte na +420 602 944 172.

Více o vzpomínkovém letu zde.

Sledujte web expedice CIDNA 2019.

 

Start bude mít patřičně slavnostní atmosféru, jelikož bude součástí programu letošního Dne Letiště Letňany. Pokud odlet chcete vidět na vlastní oči, budete srdečně vítání. První stroj by měl jít na vzlet cca v 10.30 hod., může to být ale i dříve, v závislosti na aktuální situaci. Letadla budou před odletem seřazena mezi vzletovou a přistávací dráhou a návštěvnickým sektorem, v němž bude probíhat akce 100 let Citroen, s jehož pořadatelem jsme navázali pro tento účel kontakt.

» Měli byste chuť letět s námi? Rádi vás v expedičním týmu přivítáme! Pište, volejte! (Kontakt v boxíku vlevo).

Po odletu z Letňan naberou stroje směr Rakousko, Maďarsko a Rumunsko. Nejprve přistanou na letišti Vídeň Vöslau (LOAV), odkud budou pokračovat na Budapest Budaors (LHBS), Szeged (LHUD), Arad (LRAR) a Bukurešť Baneasa (LRBS). 

Na většině letišť na trase budou účastníky letu očekávat. Na víděňském letišti Vöslau pro ně bude připraveno občerstvení, prohlídka letiště a návštěva leteckého muzea. Prohlídku letiště pro letce přichystali i na letišti Budaors v Budapešti.

» U příležitosti vzpomínkového letu pro vás chystáme soutěž o dvě letenky Praha-Paříž-Praha. Sledujte web a facebook Flying Revue

Na tomto letišti CFRNA nepřistávala, v době její existence ještě nebylo v provozu. CFRNA a posléze i nástupnická Air France létaly na letiště Matyásfold Airfield východně od města, které CFRNA/CIDNA a pak zřejmě i Air France do roku 1937 používala, leží na východě Budapešti, leč momentálně již není v provozu. Letiště Budaors s pozoruhodným terminálem a historií ale tento handicap jistě vynahradí. 

Po přenocování v Budapešti pokračuje let v neděli 8. září přes Szeged do rumunského Aradu. Tady nás budou očekávat i významné osobnosti a veřejnost. Arad bude druhou destinací, kde celá skupina přenocuje. 

Zoom gallery  Zoom gallery

Krátce po poledni v pondělí 9. září přivítá účastníky vzpomínkového letu letiště Baneasa v Bukurešti, kde nás uvítají místní osobnosti a proběhne tisková konference a prezentace projektu CIDNA 2019. Tím bude první etapa vzpomínkového letu - nepočítaje návrat - dokončena.

Druhá etapa se poletí ve čtvrtek 19. září také z Letňan, s odletem v 9.00 hodin. Účastníci této etapy zamíří z Prahy na západ, tedy kromě jiného na domovské letiště CFRNA/CIDNA ve Šrasburku. Trasa tedy je: Praha Letňany (LKLT) – Strasbourg/Neuhof (LFGC) – Paříž/Les Plessis Belleville (LFPP) – Strasbourg/Neuhof (LFGC) – domovská letiště účastníků v ČR. 

Na letiště Neuhof ve Štrasburku dorazí účastníci letu hned dvakrát. Nejprve při mezipřistání na letu do Paříže během první dne této etapy a následně při vyvrcholení celé expedice v pátek 20. září. Významnou zastávkou bude ale i Paříž (LFFP), kde proběhne setkání se členy aeroklubu handicapovaných pilotů a prezentace projektu CIDNA 2019. Páteční program na LFGC ve Štrasburku bude pestrý. Účastníky letu přijme na radnici města jeho starosta Roland Ries a uspořádá pro ně slavnostní recepci za účasti diplomatů, místních politiků a médií. V sobotu pak bude projekt CIDNA 2019 součástí dne otevřených dveří letiště Neuhof. 

expedice_cfrna_cidna_2019_fcb_cz_final-min-min.jpgexpedice_cfrna_cidna_2019_fcb_cz_final_2_-min.png

Partneři projektu:

air-france-1920x1080_4.jpg vubioj.jpg zgh.jpg download.jpg uzhujio.jpg gvbuhijo.jpg  

Flying Revue > Expedice > CIDNA 2019 > CIDNA 2019 články > CIDNA 2019: Letíme už za deset dní. Přijďte se podívat na odlet
.

         Máme pro vás »

FR 4/2022: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL C VFR průvodce 1

VFR letecký průvodce Evropou 1 »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

Kalendárium:

Dne 03.10.1967 se stalo...
03.10.1967
Zkušební pilot William J. Knight ustanovil s raketoplánem North American X-15 nový rychlostní rekord (Mach 6,72 - 7,297 km/h). Jednalo se o nejvyšší rychlost dosaženou tímto strojem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »