Elbit Systems představí malý bezpilotní systém s hybridním pohonem na Singapurské letecké show 2022

2.3.2022

Skylark 3 Hybrid nabídne trojnásobnou výdrž v malém taktickém balení bezpilotního leteckého systému. 

elbit_systems_skylark_3_hybrid.jpg

Elbit poprvé představí bezpilotní letecký systém SkylarkTM 3 Hybrid Small Tactical Unmanned Aerial Systems (STUAS) na Singapurské letecké show 2022 ve stánku C-N65 izraelského pavilonu. Skylark 3 Hybrid je vybavený hybridním pohonem a obsahuje jak spalovací, tak i elektrický motor. Tento hybridní pohon trojnásobně navýší výdrž a umožní tak až osmnáctihodinové operace. To vše bez výrazné změny velikosti a hmotnosti systému, čímž významně naroste účinnost misí i nákladová efektivita systémů.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Skylark 3 Hybrid se díky výkonnému spalovacímu motoru na místo zájmu (AOI) dostane velmi rychle a následně se tam při operaci přepne na úsporný elektrický motor.. Dva motory v novém Skylarku umožňují, aby jeden zálohoval druhý, což zvyšuje spolehlivost a bezpečnost. Vzhledem k výrazně větší výdrži může Skylark 3 Hybrid přelétávat na zájmovými místy mnohem déle a tím sníží počet nutných platforem při řešení (nebo pokrytí) stejné mise.

Skylark 3 Hybrid vychází z rodiny Skylark STUAS, kterou už objednalo 27 zemí. Rozpětí křídel Skylarku 3 Hybrid dosahuje 4,7 metrů, maximální vzletová hmotnost 50 kilogramů a letový strop 12 000 stop při doletu 120 kilometrů. Nabízí také dvojí kapacitu užitečného zatížení s rozhraním "plug and play" pro rychlou výměnu senzorů v terénu. Skylark 3 Hybrid je schopen integrovat celou řadu užitečných zatížení včetně elektrooptického kardanového zařízení s vysokým rozlišením, ELINT, COMINT, laserových značkovačů a dalších. Nasazuje a ovládá ho dvoučlenná posádka a spouští se pneumatickým katapultem, který lze připojit na vozidlo či plavidlo. Dva STUAS Skylark 3 Hybrid mohou současně patřit k jedné misi  a může je řídit společná kontrolní stanice.

1150x500_vfr_communication_cz.jpg

O firmě Elbit Systems

Elbit Systems Ltd. je mezinárodní společnost zabývající se špičkovými technologiemi, která se podílí na široké škále obranných, bezpečnostních a komerčních programů po celém světě. The Company, která zahrnuje Elbit Systems a její dceřiné společnosti, působí v oblasti leteckých, pozemních a námořních systémů, velení, řízení, komunikace, počítačů, zpravodajství, sledování a průzkumu ("C4ISR"), bezpilotních leteckých systémů, pokročilé elektrooptiky, elektrooptických vesmírných systémů, souprav EW, signálních zpravodajských systémů, datových spojů a komunikačních systémů, rádií, kybernetických systémů a munice. The Company se také soustředí na aktualizace již fungujících platforem, vyvíjí nové technologie pro obranu, vnitrostátní bezpečnost a komerční využití a poskytuje širokou škálu podpůrných služeb, včetně výcviku a simulátorů.  

 

Autor: Tisková zpráva Elbit System

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Elbit Systems představí malý bezpilotní systém s hybridním pohonem na Singapurské letecké show 2022
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 

          

SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 05.03.1936 se stalo...
05.03.1936
Kpt. Joseph "Mutt" Summers provedl první let s prototypem Spitfiru (K5054) z letiště Eastleigh Aerodrome.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »