Chcete vidět dopravní letadla ve stavu odstrojeném? Přihlaste se na exkurzi do Czech Airlines Technics

24.10.2019

Nový hangár S společnosti Czech Airlines Technics byl uveden do provozu loni. Zdroj: CSAT. Nový hangár S společnosti Czech Airlines Technics byl uveden do provozu loni. Zdroj: CSAT.
Nový hangár S společnosti Czech Airlines Technics byl uveden do provozu loni. Zdroj: CSAT.
Těžká údržba v Hangáru F Czech Airlinies Technics. Ilustrační foto: CSATTěžká údržba v Hangáru F Czech Airlinies Technics. Ilustrační foto: CSAT
Těžká údržba v Hangáru F Czech Airlinies Technics. Ilustrační foto: CSAT
Pohled do hangáru CSAT. Ilustrační foto: CSATPohled do hangáru CSAT. Ilustrační foto: CSAT
Pohled do hangáru CSAT. Ilustrační foto: CSAT
Letoun ATR Českých aerolinií během údržby v hangáru F. Zdroj: CSATLetoun ATR Českých aerolinií během údržby v hangáru F. Zdroj: CSAT
Letoun ATR Českých aerolinií během údržby v hangáru F. Zdroj: CSAT
Takto vypadá křídlo dopravního letadla během údržby. Zdroj: CSATTakto vypadá křídlo dopravního letadla během údržby. Zdroj: CSAT
Takto vypadá křídlo dopravního letadla během údržby. Zdroj: CSAT
Boeing 737-8K2 v hangáru F během údržby- Zdroj: CSAT
Boeing 737-8K2 v hangáru F během údržby- Zdroj: CSAT

Czech Airlines Technics - exkurze        Nahlédnout do míst, kam se běžně nedostane, a vidět přitom při údržbě stroje, které jej dopravují za prací či na dovolenou, je snem každého fanouška létání a letectví. Proto jsme pro vás ve spolupráci s Czech Airlines Technics (CSAT), největší českou společností, která provádí servis a údržbu dopravních letadel, připravili exkurzi, při níž můžete nahlédnout do obou hangárů této společnosti v areálu Letiště Václava Havla Praha. 

» Přihlášení na exkurzi zde

Pokud jste někdy jeli na Letiště Václava Havla Praha městskou hromadnou dopravou, určitě jste při jízdě mezi Terminálem 3 ("staré ruzyňské letiště") a Terminály 1 a 2 zahlédli po levé ruce impozantní budovu Hangáru F z roku 1969, před níž ční k nebi svislé ocasní plochy dopravních letadel čekajících na údržbu nebo na předání letecké společnosti po jejím ukončení.

Pokud se včas přihlásíte, pak v pátek 29. listopadu 2019 ve 13 hodin můžete Hangár F, v němž letadla různých dopravců procházejí těžkou údržbou, vidět na vlastní oči. Ale nejen ten. 


Czech Airlines Technics, promo video. Zdroj: CSAT

Co uvidíte a uslyšíte

Exkurze do CSAT

Co: Exkurze do servisního střediska dopravních letadel
Kdy: 29. listopadu 2019 ve 13 hod.
Kde: CSAT, areál Letiště Václava Havla Praha (mapa)
Kapacita: 20 osob
Cena: Zdarma!
Status: Pouze pro členy Klubu FR (jak se stát členem)
Pořádá: Flying Revue & CSAT
Přihlašovací formulář: klikněte

Při poslední letošní exkurzi Flying Revue uvidíte v Hangáru F společnosti Czech Airlines Technics v rámci probíhající těžké údržby narrow-body (úzkotrupá) letadla z rodiny Airbus A320, Boeing 737 nebo ATR, dozvíte se, jaké činnosti se během takové údržby provádějí, jak dlouho průměrně trvá, než se letoun vrátí do provozu, nebo na jakých projektech se se zaměstnanci v posledních letech podíleli.

» Přečtěte si: Finnair si nechal instalovat zařízení pro internetové připojení pro čtvrtinu svých letadel v CSAT Praha

Odborníci CSAT vás seznámí i s dalšími dílnami, které údržbu podporují, a zavedou vás i do nového Hangáru S, který společnost uvedla do provozu na podzim loňského roku a který slouží pro prohlídky letadel při traťové údržbě. To vše a mnohem více se dozvíte, pokud si na exkurzi do CSAT včas zarezervujete místo (viz boxík vlevo nebo tento formulář).

Druhy údržby letadel
Traťová údržba
Traťová údržba (line maintenance) letadel se provádí pravidelně (např. na denní či týdenní bázi), ale i nepravidelně. Během ní probíhá celková kontrola letadla, doplnění provozních kapalin, odstranění drobných závad a dochází ke kontrole i jednotlivých částí letadla, při které se zhodnotí, zdali je letadlo v pořádku a je způsobilé k dalšímu letu.

Těžká údržba
V rámci těžké údržby letadel (base maintenance) provádějí pravidelné předepsané revizní prohlídky, náročnější opravy, modifikace letadlových systémů a konstrukcí, výměny motorů, výměny podvozků a modifikace interiérů kabiny.

Přesný program exkurze závisí na tom, jaká letadla budou oběma druhy údržby v den exkurze právě procházet a jakou fází revize budou v daný okamžik procházet. Nemůžeme tedy slíbit, že uvidíte konkrétní opravu konkrétního typu letadla, jisto však je, že uvidíte něco, co běžný cestující vidět nemůže. Budete mít také příležitost položit vašemu průvodci dotazy, které každou exkurzi zpestřují, takže se nebojte si pár otázek nachystat. 

» Přečtěte si: V Czech Airlines Technics včera otevřeli nový hangár pro traťovou údržbu

Přihlásit se na exkurzi lze jedině prostřednictvím tohoto formuláře. Exkurze je zdarma a jedná se o bonusovou akci pro členy Klubu Flying Revue (KFR). Protože kapacita exkurze je omezená na 20 míst, rozhodovat bude kromě členství v KFR také datum a čas vaší rezervace. Doporučujeme proto se stát členem Klubu a rezervovat si místo na exkurzi co nejdříve. Jak se stát členem KFR)

Další exkurze a soutěže

Letos jsme pro čtenáře Flying Revue uskutečnili již tři exkurze - v dubnu na stanoviště Letových informačních služeb FIC Praha, v červnu do výrobních hal Blaník Aircraft a v září jsme se společně se čtenáři vydali na exkurzi do výcvikového centra pilotů CATC Praha

Pro čtenáře Flying Revue jsme ještě připravili soutěž ve spolupráci s CATC Praha - jejíž výherci získají (například) půlhodinový let na certifikovaném profesionálním trenažéru CATC. Soutěž právě probíhá, potrvá až do 8. prosince t.r., výherce vylosujeme. Ukončena již je soutěž o dvě letenky s Air France do Paříže.

Další exkurze a soutěže pro vás chystáme na příští rok.

-fr- 

logo_fr_transp.jpg

 

 


Flying Revue > Články > Letecká doprava > Chcete vidět dopravní letadla ve stavu odstrojeném? Přihlaste se na exkurzi do Czech Airlines Technics
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »