Honeywell a Inmarsat spouštějí světově nejrychlejší službu L-Band připojení za letu pro business letectví

2.8.2022

Společnosti Inmarsat a Honeywell nastavují nové měřítko v satelitní komunikaci uvedením SwiftJet, nejnovější služby pro připojení za letu pro business letectví.

Do komerčních služeb vstoupí v první polovině roku 2023 a bude poskytovat dosud nejvyšší rychlosti v L-pásmu. Vývoj tohoto přelomového řešení zahrnoval také tým inženýrů v brněnském R&D centru Honeywellu, který se podílel na vývoji softwaru.

  • SwiftJet bude až šestkrát rychlejší než stávající řešení pro L-pásmo společnosti Inmarsat pro business letectví
  • Služba umožní cestujícím běžně přehrávat online videa nebo řešit videohovory během letu
  • Na vývoji softwaru se podílel tým Honeywell sídlící v Brně

inmarsat_2.jpg

SwiftJet využívá pokročilý hardware vyvinutý společností Honeywell, kterým může být vybavena široká škála letadel a který podporuje kokpitové a bezpečnostní služby. Jako jedna z prvních nových služeb představených v satelitní síti ELERA společnosti Inmarsat nabídne SwiftJet bezproblémové globální pokrytí napříč letovými trasami s maximální rychlostí 2,6 Mb/s, což je až šestkrát rychleji než stávající řešení pro business leteckou konektivitu společnosti Inmarsat v L-pásmu. To umožní cestujícím vytvořit si bezpečnou „kancelář na obloze“ – od vylepšených možností pro videohovory či procházení webu až po běžné řešení e-mailů, SMS, synchronizaci s cloudem a nástroji pro spolupráci, jako je Microsoft Teams. Budou také povoleny aplikace pro sociální média a video, jako je TikTok a YouTube, které byly na L-pásmo náročné. SwiftJet je možné předobjednat prostřednictvím společnosti Honeywell.

Služba také vytváří nové příležitosti na trhu menších tryskových letadel. Ta se dříve omezovala na základní hlasové nebo textové připojení, které nevyhovuje potřebám moderních cestujících. Honeywell a Inmarsat uvádějí na trh SwiftJet v kritické době pro průmysl obchodního letectví. Po období turbulencí v posledních dvou letech v důsledku globální pandemie nedávný průzkum společností Inmarsat a Corporate Jet Investor (CJI) ukázal, že 90 % respondentů z celého světa věří, že online aktivity rozdělené mezi podnikání a volný čas budou dominovat času manažerů ve vzduchu.

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Adam Sheppard, ředitel pro konektivitu letadel společnosti Honeywell Aerospace, k nové službě uvedl: „SwiftJet představuje nejnovější skok vpřed v oblasti konektivity za letu, který kombinuje možnosti komerčních satelitů společnosti Inmarsat a odborné znalosti společnosti Honeywell pro připojení letadel k poskytování škálovatelné vysokorychlostní satelitní komunikace cestujícím ve výšce 40 000 stop. Se společností Inmarsat jsme pro současné zákazníky vytvořili cestu upgradu, který jim poskytne snadný přístup k bezprecedentním rychlostem internetu v L-pásmu bez výměny kabeláže nebo hardwaru antény.

Do vývoje nové služby se zapojil také tým inženýrů z Brna. „Jsme rádi, že jsme měli příležitost podílet se na vývoji tohoto převratného řešení s významným dopadem na budoucnost business letectví po celém světě. Náš brněnský tým se podílel na vývoji softwaru s využitím dovedností našich zkušených inženýrů,“ dodal Aleš Macek, Engineering Manager Honeywell Brno SATCOM team.

Kai Tang, ředitel Business Aviation společnosti Inmarsat, řekl: „Inmarsat je hrdý na poskytování služeb, které splňují jedinečné a rychle se vyvíjející požadavky našich zákazníků. Jako lídr na trhu v oblasti konektivity business letectví Inmarsat vyvinul SwiftJet v reakci na zpětnou vazbu od zákazníků a partnerů. V podstatě nás požádali, abychom rozšířili možnosti L-pásma, aniž bychom ztratili jeho charakteristickou odolnost, spolehlivost a dostupnost. Jsem hrdý na to, že mohu říci, že SwiftJet poskytuje toto vše a ještě více, otevírá vzrušující nové možnosti v kabině letadla a umožňuje uživatelům připojit více zařízení a užívat si vyšší rychlosti připojení, kdykoli a kdekoli létají. Přichází v době, kdy se byznysové letecké cestování nejen vrací na úroveň před pandemií, ale také zažívá bezprecedentní poptávku po připojení za letu.“

inmarsat_1.jpg

Honeywell Aerospace dodává produkty a služby, které lze najít prakticky v každém letadle pro komerční, obranné a kosmické využití. Obchodní jednotka Aerospace vyrábí letecké motory, elektroniku kokpitu a kabiny, systémy bezdrátového připojení, mechanické komponenty a další. Její hardwarová a softwarová řešení vytvářejí letadla s nižší spotřebou paliva, přímější a včasnější lety a bezpečnější nebe a letiště.

Honeywell Technology Solutions (HTS) Česká republika je držitelem více než 100 patentů. Technologické centrum se zaměřuje na podporu vesmírných programů EU, pracuje na projektech, jako je mise Evropské vesmírné agentury Proba-3, nebo na nové oblasti letectví včetně městské letecké mobility a elektrických letadel. Mezi další výzkum a vývoj v této oblasti, který probíhá v Brně, patří navigační a kokpitová řešení, fly-by-wire systémy, komunikační datové spoje a radarové systémy pro letadla. Dalšími oblastmi vyvíjenými a testovanými v centru HTS v Brně jsou řešení pro budovy a průmyslová zařízení, stejně jako osobní ochranné pomůcky a pokročilá řešení pro sklady. Honeywell v současnosti v České republice – ve svém areálu HTS v Brně, v závodě na výrobu leteckých komponentů v Olomouci a v kancelářích v Praze – zaměstnává přes 2000 odborníků a vysoce kvalifikovaných techniků.

baner_flying_revue_cesko_z_nebe.jpg

Inmarsat je světový lídr v oblasti globální mobilní satelitní komunikace. Vlastní a provozuje nejrozmanitější globální portfolio mobilních telekomunikačních satelitních sítí na světě a je držitelem portfolia vícevrstvého globálního spektra, které zahrnuje L-pásmo, Ka-pásmo a S-pásmo, což umožňuje jedinečnou šíři a rozmanitost řešení, která poskytuje. Dlouhodobě zavedená globální distribuční síť společnosti Inmarsat zahrnuje nejen přední světové distribuční partnery, ale také silné vlastní přímé maloobchodní kapacity, které umožňují zajištění služeb koncovým zákazníkům. Společnost má bezkonkurenční zkušenosti s provozováním nejspolehlivějších globálních mobilních satelitních telekomunikačních sítí. Udržuje obchodní a kritické bezpečnostní a provozní aplikace již více než 40 let. Je také hlavní hnací silou technologických inovací v oblasti mobilních satelitních komunikací a udržuje si vedoucí postavení díky značným investicím a silné síti technologických a výrobních partnerů. Inmarsat působí v diverzifikovaném portfoliu sektorů s finančními zdroji na financování své obchodní strategie a zaujímá vedoucí pozice na trzích námořních, vládních, leteckých a podnikových satelitních komunikací a trvale působí jako důvěryhodný, citlivý a vysoce kvalitní partner pro své zákazníky po celém světě.

O společnosti Honeywell

Honeywell (www.honeywell.com) je technologická společnost zařazená do žebříčku Fortune 100, která poskytuje průmyslová řešení na míru včetně produktů a služeb pro letecký průmysl; technologie řízení pro budovy a průmysl; špičkové materiály pro globální trh. Naše technologie pomáhají propojit letadla, budovy, výrobní závody, dodavatelské řetězce a pracovníky, aby náš svět byl chytřejší, bezpečnější a více udržitelný. Další novinky a informace o Honeywell naleznete na stránkách www.honeywell.com/newsroom.

banner_do_clanku_special_c_2022.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Honeywell a Inmarsat spouštějí světově nejrychlejší službu L-Band připojení za letu pro business letectví
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »