Konec levných cest do USA přes Island? Low cost dopravce WOW Air oznámil konec provozu

29.3.2019

Konec levných cest do USA přes Island? Low cost dopravce WOW Air oznámil konec provozu

Low cost carriers      Nízkonákladový islandský dopravce WOW Air, který se specializoval na levné lety mezi Evropou a Severní Amerikou s přestupem v Reykjavíku, oznámil včera ukončení činnosti. To může výrazně ovlivnit letošní létání na Island. 

rthjgeofv.jpg

Konec WOW Air pravděpodobně výrazně ovlivní turistické létání na Island. Momentálně zasáhl do života stovek cestujících, kteří uvízli na letištích. Řešení jejich situace se ujal islandský dopravce Icelandair.  

Původně značně úspěšná společnost WOW Air měla v poslední době ekonomické potíže a řadu měsíců byla ve ztrátě. O záchraně jednala s konkurenčním dopravcem Icelandair a společností Indigo Partners, ani jedna společnost ale nakonec partnertství neuzavřela. WOW Air, který přepravoval více než třetinu cestujících na Island, tak nedokázal získat 36 milionů EUR potřebných k záchraně a 28. března 2019 oznámil ukončení provozu. 

Letecká společnost WOW Air sídlí v Reykjavíku, základnu měla na letišti Keflavík. Na trhu letecké dopravy působila od roku 2012 a v současnosti disponovala jedním letounem A320neo, osmi A321-200 a dvěma stroji A321neo. Zakládala si na nízkém stáří svých letadel – průměrné stáří její flotily bylo kolem dvou let. Lety do zámoří nabízela za velmi nízké ceny - ještě dnes na jejím webu visí nabídka apříklad pro let z New Yorku do Reykjavíku za 110 dolarů (plánovaná realizace v září 2019). Cestující dopravovala celkem do dvaceti sedmi destinací v Evropě a Severní Americe. Pro Čechy byly tyto lety nejlépe dosažitelné z Berlína, Frankfurtu nad Mohanem nebo Salzburgu. 

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Konec levných cest do USA přes Island? Low cost dopravce WOW Air oznámil konec provozu
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »