Legendy Nebes mezi proudy vody

12.8.2023

Tak by se doslova a do písmene dal shrnout první ročník leteckého dne v Hradci Králové. Dešťové kapky bičovaly královéhradecké letiště skoro po celý den. Ani ty ale nebyly důvodem pro pořadatele, zrušit tuto velkou akci.

dsc_1817.jpg

Dopolední program odstartoval a pořádně roztančil malé i velké koncert skupiny Maxim Turbolenc. Všichni přítomní se bavili i s Albertíkem a jeho zvířecími kamarády. V rámci možností si malí i velcí užívali   bohatý pozemní a doprovodný program jako např. jízdy vojenskými auty, setkání s dravci, jízdy šlapacími letadélky, soutěže s partnery, lety vrtulníky a lunapark.

dsc_0634.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Je s podivem, že i v těchto podmínkách byl, kromě několika výjimek, realizován letový program. Odměnou všem vystupujícím byl od diváků vždy velký potlesk. Ten byl zcela na místě. Extrémně náročné to bylo totiž pro všechny piloty. Je proto těžké vypíchnout jeden top bod letového programu.

dsc_4794.jpg

„Všichni piloti do jednoho jsou velkými profesionály a moc si těch, kteří nás v tom nenechali, vážím. Věřím, že se do Hradce Králové zase vrátí. Obrovské poděkování patří celému realizačnímu týmu, všem prodejcům a účinkujícím na pódiu. Jsem moc potěšen přítomnými diváky. Přišli, i když věděli, že je nečeká sluncem zalitá obloha. Na třináctihodinový program se přišli podívat necelé čtyři tisíce. Snad jsme si, jako pořadatelé, vybrali to dnešní počasí za všechny, které ještě čekají akce tohoto léta,“ hodnotí letecký den ředitel festivalu Jiří Podolský.

dsc_0049.jpg

Hudební program byl odehrán přesně podle daného scénáře. Mezi jednotlivými vystupujícími na pódiu diváci mohli sledovat deštivou oblohu s dalšími leteckými ukázkami.

LEGENDY NEBES měly i charitativní rozměr. Šek ve výši 22 050 Kč pomůže jistě zpříjemnit pobyt handicapovaným klientům královéhradecké DANETY.

dsc_0518.jpg

banner_knizni_edice_640x200_2.jpg

dsc_0088.jpg

Večerní pyroshow v české premiéře a v podání polských pilotů byla důstojnou tečkou nové tradice leteckých dnech v Hradci Králové.

Autor: Tisková zpráva Legendy Nebes

Fotografie: Jana Štípková

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Legendy Nebes mezi proudy vody
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.06.2013 se stalo...
14.06.2013
První let Airbusu A350 XWB (F-WXWB) z letiště Toulouse–Blagnac Airport.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »