Na jih Španělska z východních Čech na víkend? V pondělí zahajuje linka Pardubice-Alicante

22.3.2018

Ryanair bude provozovat z pardubického letiště od pondělí 26. března 2018 již dvě linky. Zdroj: Letiště PardubiceRyanair bude provozovat z pardubického letiště od pondělí 26. března 2018 již dvě linky. Zdroj: Letiště Pardubice
Ryanair bude provozovat z pardubického letiště od pondělí 26. března 2018 již dvě linky. Zdroj: Letiště Pardubice

Letiště Pardubice   Od konce března budou mít obyvatelé východních Čech na dosah další z evropských měst. V pondělí 26. března 2018 zahájí provoz pravidelná letecká linka z Pardubic do španělského Alicante. Linka bude operována irskou společností Ryanair.

Do třistatisícového přístavního města na pobřeží Středozemního moře bude linka vypravována dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek. „Alicante je hlavním městem nejjižnější provincie autonomní oblasti Valencie. Je přístavním městem a Pardubice tak nyní budou mít Středozemní moře na dosah. Ale vlastně celé Španělsko. Například v Madridu jste z Alicante vysokorychlostním vlakem za dvě a půl hodiny,“ řekla Hana Šmejkalová, ředitelka pardubického mezinárodního letiště.

Linka z Alicante bude do Pardubic přilétat pravidelně v pondělí 18:30 a ve čtvrtek ve 20:05, odlétat zpět pak o 25 minut později. Let trvá 2 hodiny a 55 minut, zpáteční letenka stojí zpravidla kolem 2500 korun, dá se však pořídit i levněji. „Pro ty, kteří vyhledávají krátkodobější pobyty, třeba u moře, je večerní odlet výhodou. Ve čtvrtek po práci odletíte a máte před sebou čtyři dny na pláži.  A v pondělí navečer jste doma, “ konstatovala ředitelka letiště.

Přečtete si také: 

Letecký spoj se Španělskem je již druhou pravidelnou linkou, pro jejíž provoz si společnost Ryanair vybrala pardubické letiště. Od loňského září funguje třikrát týdně pravidelný letecký spoj mezi Pardubicemi a Londýnem a Boeingy 737-800 s kapacitou 189 cestujících jsou většinou plné. Stejně jako k odletům a příletům londýnské linky mohou cestující využít nově zřízenou autobusovou linku číslo 90, která spojuje letištní terminál s hlavním nádražím i v případě Alicante. K odletu jsou vypravovány vždy tři spoje a to 90, 120 a 150 minut před odletem, zpět jezdí linka 30 a 60 minut po příletu. 

Alicante. Zdroj: Letiště PardubiceZoom gallery
Alicante. Zdroj: Letiště Pardubice

Ryanair je irský nízkonákladový dopravce operující přes 2000 letů denně. Disponuje více než 400 letadly a díky svým 87 základnám v celé Evropě propojuje již 34 zemí. Zaměstnává více než 13 000 lidí. Podle počtu přepravených cestujících je nyní jedničkou na evropském nebi. 

Letiště Pardubice je vojenské letiště se statusem veřejného mezinárodního letiště, od roku 1994 využívané i pro civilní provoz. Provozovatelem civilní části letiště je společnost EAST BOHEMIAN AIRPORT, a.s. jejímž vlastníkem je statutární město Pardubice a Pardubický kraj. Hlavními devizami tohoto regionálního letiště je snadná dostupnost, parkování zdarma a nový terminál, který byl uveden do provozu v lednu 2018. 

Alicante je přístavní město ve Španělsku, hlavní město provincie Alicante, nejjižnější části autonomního společenství Valencie. Ve městě žije kolem 340 tisíc obyvatel, z nichž více než pětinu tvoří cizinci.

logo_fr_transp.jpg

 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Na jih Španělska z východních Čech na víkend? V pondělí zahajuje linka Pardubice-Alicante
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

FR 4/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Hlasujte pro Jirku Prušu!!!

Hlasujte pro Jirku Prušu »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Expedice Island/Grónsko 2021!

Expedice Island/Grónsko 2021! »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 23.09.1913 se stalo...
23.09.1913
Roland Garros provedl první přelet Středozemního moře. Trasu z Saint-Raphaelu do Bizerty dlouhou 729 km proletěl za 7 hodin a 53 minut.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345