Odstartovaly přímé lety z Brna do Thajska, Dreamliner bude odlétat na Phuket každý týden

26.12.2023

Z brněnského letiště odstartoval provoz dálkového letadla, který bude po celou zimní sezonu přepravovat každý týden cestující na oblíbený thajský ostrov Phuket.

Cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Neos tak spustila v úterý 19. prosince 2023 večer první přímé spojení z Brna do exotiky. Thajsko je dlouhodobě populární destinací pro české turisty, kteří tak mohou nyní bez přestupu zamířit do hotelů nejen na Phuketu, ale také v oblasti Khao Laku. Klienti Čedoku poletí do jihovýchodní Asie na palubě moderního Boeingu 787 Dreamliner s dvěma třídami na palubě přibližně 11 hodin. Jedná se o první a jediné dálkové spojení z regionálního letiště v České republice.

edok_brno_phuket_2.jpg

"První odlety z brněnského letiště do Thajska jsou kompletně vyprodané, potěšil nás také zájem o přímé lety i na další termíny během celé zimní sezony. Vážíme si toho, že v Čedoku píšeme další milník letectví, kdy bude z Brna odlétat každé úterý večer dálkové letadlo a poprvé se tak dostanou turisté pohodlně a jednoduše bez přestupu do exotiky z široké spádové oblasti Moravy i sousedního Slovenska,“ okomentoval spuštění provozu nové dálkové destinace Miroslav Kubáč, produktový ředitel Čedoku.

zaec.cz.jpg

„Partnerství s Čedokem je dalším krokem na cestě růstu Neosu na trhu. Naším cílem je posílit naši roli v zahraničí a podnikání aerolinky diverzifikovat mezi různé spolupráce. V posledních letech naše společnost podepsala několik dohod s mezinárodními partnery, abychom mohli pokrýt nové destinace a nabízet další lety. Každá z těchto iniciativ vedla k vynikajícím výsledkům a jsme si jisti, že i v tomto případě bude odezva v České republice pozitivní, nejen díky nové lokalitě, ale hlavně díky pohodlí přímého letu a letadlu nejnovější generace,“ řekl Aldo Sarnataro, obchodní ředitel letecké společnosti Neos.

edok_brno_phuket_1.jpg

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

„Odbavení historicky první dálkové linky s cestujícími je pro nás třešničkou na dortu letošní rekordní, vydařené sezony. Pro letiště to je premiéra hned v několika ohledech. V rámci přípravy na odbavení Dreamlineru, tedy letounu typu Boeing 787-9, jsme museli například žádat Úřad pro civilní letectví o schválení provozu nadlimitního letadla. Také musíme uplatňovat speciální postup pro pojíždění a parkování letadla této velikosti na pohybových plochách. Většina zbylých postupů je stejná jako u ostatních letů, které běžně odbavujeme,“ dodal Radek Lang, vedoucí úseku Přepravní provoz LETIŠTĚ BRNO a.s.

neos_b787_dreamliner.jpg

Italská letecká společnost Neos na charterové lety z Brna do Thajska nasazuje dálkové letadlo typu Boeing 787 Dreamliner verze 9 s celkovou kapacitou až pro 359 cestujících v ekonomické a business light třídě. Business light nabízí za příplatek pohodlnější a částečně polohovatelná sedadla, rozšířený catering i servis nápojů. Klienti Čedoku, kteří poletí v této vyšší třídě mohou cestovat s odbaveným zavazadlem do 30 kilogramů. V ekonomické třídě se mohou cestující na palubě těšit na občerstvení a odbavit si kufr s hmotností do 23 kilogramů. Všechna místa v kabině jsou vybavena dotykovými obrazovkami s palubním zábavním systémem i USB pro dobíjení zařízení. Pro děti do dvou let, tzv. infanty, mohou rodiče předem objednat na palubu dětskou postýlku.

Zájezdy do Thajska s odletem z Brna jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na pobočkách Čedoku po celé České republice a v široké síti prodejců.

Autor: Tisková zpráva Čedok

banner_300x100_darkove_predplatne_fr_01_12_2023.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Odstartovaly přímé lety z Brna do Thajska, Dreamliner bude odlétat na Phuket každý týden
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

The SAFE Guide app

Stylové kryty na mobil

Speciály:

..
12

Knihy:

..
12345

KURZ Listopad 2025:

SkyDemon:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 18.09.1928 se stalo...
18.09.1928
Německá dopravní vzducholoď LZ 127 Graf Zeppelin uskutečnila svůj první let. Během devíti let hladkého provozu provedla 590 letů, urazila přes půldruhého milionu kilometrů, přepravila 34 000 cestujících a 78 tun pošty.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí: