Z Pardubic do Bruselu za hodinu, do Paříže za dvě. Zařídí to aerotaxi

20.10.2016

Cessna 525. Foto: dsa.czCessna 525. Foto: dsa.cz
Cessna 525. Foto: dsa.cz
Takto by mělo pardubické letiště vypadat koncem roku 2017. Vizualizace: airport-pardubice.czTakto by mělo pardubické letiště vypadat koncem roku 2017. Vizualizace: airport-pardubice.cz
Takto by mělo pardubické letiště vypadat koncem roku 2017. Vizualizace: airport-pardubice.cz
EC-120. Foto: dsa.czEC-120. Foto: dsa.cz
EC-120. Foto: dsa.cz
Piper PA 34. Foto: dsa.czPiper PA 34. Foto: dsa.cz
Piper PA 34. Foto: dsa.cz
Beechcraft C 90. Foto: dsa.czBeechcraft C 90. Foto: dsa.cz
Beechcraft C 90. Foto: dsa.cz
Mapa doletu Cessny 525. Foto: dsa.cz
Mapa doletu Cessny 525. Foto: dsa.cz

Podnikatelé a manažeři z Pardubicka se nejspíš zaradují. Už brzy totiž budou moci z pardubického letiště cestovat velmi rychle a efektivně za byznysem po Evropě. A než se vrátí, rodina si zatím může zaletět na vyhlídkový let třeba do Krkonoš. Obě služby nyní nově zavádějí na pardubickém letišti.

Aerotaxi i vyhlídkové lety bude provozovat společnost DSA ve spolupráci s East Bohemian Airport, provozovatelem letiště. "Přistavení letecké taxislužby na letiště v Pardubicích zřejmě uvítají zejména podnikatelé a manažeři z regionu, kteří se rychleji a pohodlněji dostanou na místa obchodních jednání. Do hodiny tak mohou být například v Bruselu, na necelé dvě hodiny si mohou zkrátit cestu třeba do Paříže," říká výkonná ředitelka EBA Hana Šmejkalová. Na výběr jsou letouny Cessna CJ 525 - OK-DSJ, Beechcraft C 90 - OK-DSH či vrtulníky EC-135 - OK-DSA, AS-350B3e - OK-DSW, AS-355N - OK-DSN a další.

Klient si určuje termín a cíl letu, letiště dokonce nabízí i možnost dopravit ho na letiště vrtulníkem od klientova bydliště či firmy. Objednat let si teoreticky lze ještě i 2 hodiny před startem, to ale bez záruky. 

Služba by podle Šmejkalové mohla být i jednou z pobídek, jak do regionu přilákat nové investory, pro něž je dopravní dostupnost místa zamýšlené investice důležitá. „Tímto naše letiště rozšiřuje nabídku služeb obchodního letectví o další možnosti, které určitě uvítají klienti nejen z pardubického kraje,“ myslí si Šmejkalová.

Vyhlídkové lety v Pardubicích provozovali dosud jen v době konání červnové Aviatické pouti. "Soudě podle zájmu by se mohly stát zajímavou atrakcí pro návštěvníky Pardubic, ale třeba i vítaným dárkem pro ty, kteří chtějí Polabskou nížinu přehlédnout z ptačí perspektivy, ať již z paluby malého letadla, nebo vrtulníku," láká zájemce Šmejkalová.

Letiště Pardubice v současné době prochází významnou proměnu, do konce roku 2017 by tu měl stát nový terminál. Více v článku Potvrzeno: Nový terminál v Pardubicích se začíná stavět v červnu, možná ponese jméno Jana Kašpara.  

Společnost DSA a.s. působí na leteckém trhu od roku 1992. Využívá vlastní leteckou techniku, pro přepravu osob i nákladů disponuje malými letadly i vrtulníky. Provozuje leteckou činnost ve zdravotním systému ČR od repatriačních letů až po leteckou záchrannou službu. Provozuje leteckou školu. 

-fr-

Zdroj: EBA, foto: Letiště Pardubice a DSA

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Z Pardubic do Bruselu za hodinu, do Paříže za dvě. Zařídí to aerotaxi
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.07.1951 se stalo...
14.07.1951
Vzlet prototypu dopravního stroje Lockheed L-1049 Super Constellation.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »