Příběhy leteckých fotek: V peci nejníže položeného letiště světa - Furnace Creek

1.4.2019

Příběhy (leteckých) fotek 13.         Letiště Furnace Creek vás opravdu zahřeje. 50 °C je tu běžná teplota a přistát tady patří ke splněným pilotním snům. Právě odsud je dnešní snímek ze série Příběhy (leteckých) fotek. Série dnes pokračuje třináctým dílem.

12_usa.jpg

opú.jpg

Letiště Furnace Creek nebo-li Pecní potok je nejníže položené a zřejmě nejteplejší letiště na světě. Leží na jihozápadě USA, v poušti nedaleko hranice mezi Kalifornií a Nevadou a má zajímavý název Death Valley – Údolí smrti.

Furnace Creek bylo dalším letištěm v mém pilotním snáři. Leží 210 stop pod úrovní moře, teplota zde běžně dosahuje přes 50 stupňů Celsia. Při našem přistání tu byla teplota 53 stupňů Celsia. 

Vydrželi jsme tu asi 4 minuty a musel jsme odletět. Odlet to byl ale velmi váhavý s velmi, velmi pomalým stoupáním, protože v téhle teplotě se ani motoru naší Cessny 182 prostě nechtělo moc pracovat. Okolí letiště je ale úžasné pestře barevnými písky a skalami obsahujícími různé minerály. 

Po více než dvacet pondělků vám budeme přinášet příběhy vzniku fotek pořízených z letounu Cessna 182 N24658 během obletu USA v roce 2016. Budou to fotografie malých i velkých letišť, přírodních útvarů, majáků, pobřeží i center velkých měst. Fotografie z této expedice navazují na první sérii Příběhů leteckých fotek, v níž jste mimo jiné mohli vidět nejvyšší horu Severní Ameriky Denali na Aljašce, australské Sydney, ale také půvabný přístav v La Valettě na Maltě a další snímky zajímavých míst světa (viz boxík výše).

Věříme, že vás tento seriál potěší. 

Jiří Pruša

Expedice USA 2016 proběhla na přelomu srpna a září 2016. Letěli jsme Cessnou 182 a USA jsme oblétěli ve směru hodinových ručiček. Startovali jsme z Orlando North Aipark na Floridě, pokračovali směr Kalifornie, poté k severu a po hranici Kanady a USA doletěli k Atlantiku. Poté jsme zamířili k jihu, kde jsme expedici - opět na Floridě - zakončili. Vše o expedici najdete na webu USA 2016

hjiokp.png

 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Příběhy leteckých fotek > Příběhy leteckých fotek: V peci nejníže položeného letiště světa - Furnace Creek
.

         Máme pro vás »

FR 6/2020: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Svět z nebe a Exkluzivně!

Svět z nebe » 

Pilot Shop:

Pilot Shop »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 06.12.1957 se stalo...
06.12.1957
První vzlet prototypu (Model 188A) dopravního letounu Lockheed L-188 Electra.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456