Air Race se poprvé poletí ve Francii. Kopfstein myslí na finále, Šonkův start komplikují potíže s motorem

19.4.2018

Domácí pilot Nicolas Ivanoff nad Cannes. Foto: airrace.redbull.comDomácí pilot Nicolas Ivanoff nad Cannes. Foto: airrace.redbull.com
Domácí pilot Nicolas Ivanoff nad Cannes. Foto: airrace.redbull.com
Martin Šonka na trati v Abu Dhabi. Zdroj: Team ŠonkaMartin Šonka na trati v Abu Dhabi. Zdroj: Team Šonka
Martin Šonka na trati v Abu Dhabi. Zdroj: Team Šonka
Petr Kopfstein. Zdroj: Red Bull Media HousePetr Kopfstein. Zdroj: Red Bull Media House
Petr Kopfstein. Zdroj: Red Bull Media House
Petr Kopfstein. Zdroj: Red Bull Media HousePetr Kopfstein. Zdroj: Red Bull Media House
Petr Kopfstein. Zdroj: Red Bull Media House
Martin Šonka. Zdroj: Team ŠonkaMartin Šonka. Zdroj: Team Šonka
Martin Šonka. Zdroj: Team Šonka
Red Bull Air Race. Ilustrační foto:
Red Bull Air Race. Ilustrační foto:
Trať pro Cannes 2018.  Obr.: airrace.redbull.com
Trať pro Cannes 2018. Obr.: airrace.redbull.com
Co obnáší jeden závod RBAR. Zdroj: Red Bull Media House
Co obnáší jeden závod RBAR. Zdroj: Red Bull Media House

Red Bull Air Race 2018    Poprvé v historii se prestižní letecký seriál Red Bull Air Race představí ve Francii. O víkendu 21. a 22. dubna 2018 se bude závodit na pobřeží Cannes. Petr Kopfstein se tu chce pokusit zaútočit na finálovou čtyřku, tým Martina Šonky do poslední chvíle řeší vážné problémy s motorem. 

Šonka se svým týmem při přípravě letadla před dvěma týdny zjistil, že je nutné vyměnit všech šest válců u motoru. Ty museli nejprve nechat vyrobit v USA, pak si je nechat poslat do Francie. „Stalo to, čeho jsme se obávali – válce se zasekly na celnici v Paříži,“ sdělil Šonka v polovině týdne. „S novými válci musíme nalétat před závodem pět až deset hodin. Máme to napínavé," dodává. 

Dnes dopoledne Flying Revue získala z týmu další informace, žel nikoli příznivé. "Situace se vyvinula tak, že válce doteď nedorazily a podle informací, které máme k dispozici, dorazí nejdříve dnes večer. Poletíme tedy s motorem tak, jak byl, a budeme se i tak snažit zabojovat o co nejlepší výsledek," sdělil Flying Revue v pátek před polednem Ivan Krákora, manažer pro komunikaci Teamu Šonka. "Nové válce se zasekly v Paříži na celnici a zásilka má už několik dní zpoždění. Celý tým přitom vyrazil do Cannes dříve, abychom stihli vše vyměnit a připravit. Bohužel celé úsilí i vynaložená investice vyzněly do ztracena," posteskl si Krákora. 

Petr Kopfstein jde do závodu naopak plný optimismu, který podpořilo i vyjádření Paula Bonhomma, trojnásobného mistra světa Red Bull Air Race: „Petr je výborný, létá čistě a solidně,“ říká britská legenda. „Závodění bere velmi profesionálně a bez velkého humbuku se zlepšuje. Začíná se mu to vyplácet a brzy bude vyhrávat.“ 

Jak Petr v Cannes poletí? „Poletíme do kruhu. Čekají nás dva vertikální manévry a všechno se bude odehrávat v rychlém sledu, takže v průběhu letu nebude žádný prostor k vydechnutí, Ale věřím, že jsme dobře připraveni. Strávil jsem desítky hodin na simulátoru, kde jsem zkoušel různé trajektorie letu za různého počasí. Víme, jak letět rychle“ říká. 

Trať pro Cannes 2018.  Obr.: airrace.redbull.comZoom gallery
Trať pro Cannes 2018. Obr.: airrace.redbull.com

V prvním závodě sezóny v Abu Dhabi v únoru český pilot nepostoupil z Round of 14. „V trénincích jsme létali vynikající časy. V závodě jsem ale byl zbytečně opatrný. A navíc jsme neměli správně nastavený motor. Věřím, že v Cannes si teď spravíme chuť,“ říká karlovarský pilot. 

Ani Martin Šonka nevzpomíná na Abu Dhabi příliš rád - byť si vylétal třetí místo, kvůli špatně nastavenému předstihu byl po závodě pro finálový let diskvalifikován a skončil čtvrtý. 

Kvalifikace v Cannes startuje v sobotu v 16 hodin, nedělní závod začne ve 14 hodin. Přímý přenos můžete sledovat na www.redbullairrace.com. Česká televize odvysílá ze závodu záznam v neděli ve 23 hodin. 

Třetí závod sezóny 2018 se koná 26. a 27. května 2018 v japonské Chibě, do Evropy se RBAR vrátí 23. a 24. června, kdy se poletí závod v Budapešti.

-fr- 

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Air Race se poprvé poletí ve Francii. Kopfstein myslí na finále, Šonkův start komplikují potíže s motorem
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

<1 2 3 45 6 7 8 9 10 >> >
 
 
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 05.08.1930 se stalo...
05.08.1930
Ve městě Wapakoneta ve státu Ohio se narodil Neil Armstrong, americký testovací pilot, astronaut a později univerzitní profesor, první muž na Měsíci.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456