RBAR letos poprvé v Evropě

30.5.2015

RBAR letos poprvé v Evropě

První páteční trénink třídy Master Class v chorvatské Rovinji poznamenal Archův střet s pylonem.

Poněkud překvapivým výsledkem skončily zatím tréninky při letošním prvním závodě RBAR na evropské půdě. Nádherná scénická trať v chorvatské Rovinji viděla včera skvělý výkon Japonce Muroyi, který zhruba se na první pozici v žebříčku časů objevil zhruba v polovině tréninku. Nikdo z jeho soupeřů však už jeho čas vylapšit nedokázal, a tak může japonský pilot nastoupit k dnešnímu poslednímu tréninku a především ke kvalifikaci nastoupit se značnou sebedůvěrou.

Bleskovou reakci a velý kus pilotního umění předvedl Hannes Arch, který při průletu šikanou chyboval a narazil přímo do pylonu. Přestože po nárazu zůstala velká část tkaniny z počátku na Archově stroji, Raušan dokázal přejít okamžitě do bezpečnostního stoupavého letu a bez problémů se vrátit zpět na letiště.

Druhé místo zatím patří velmi konzistentnímu Mattu Hallovi, vyrovnaně létá i jediný vítěz obou letošních závodů Paul Bonhomme, který by v Chorvatsku rád dosáhnul cenného hattricku.

Martin Šonka znovu dokázal, že mu rychlost nechybí a zatím mu patří šestý nejrychlejší čas. V prvním čtvrtečním tréninku byl dokonce třetím nejrychlejším pilotem. Teď jen přetavit rychlost stroje a pilota v dobrý bodový zisk.

Stejně jako v loňském roce je i letos zásadním faktorem nárazový vítr, který částečně stál i za Archovým střetem s pylonem.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > RBAR letos poprvé v Evropě
.

         Máme pro vás »

FR 3/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 30.05.1958 se stalo...
30.05.1958
Z letiště v Long Beach vzlétl ke svému prvnímu letu prototyp dopravního letounu Douglas DC-8 (N8008D) pilotovaný zkušebním pilotem A.G.Heimerdingem.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345