SHARK.AERO CZ s.r.o. předala zákazníkům již páté ultralehké letadlo SHARK

17.4.2022

Letiště Benešov, Bystřice/ SHARK.AERO CZ s.r.o., 12. dubna 2022

Společnost SHARK.AERO CZ s.r.o. předala páté ultralehké letadlo novému majiteli v prostorách společnosti F AIR na letišti Benešov/Bystřice za účasti novinářů, vedení společnosti a letecké veřejnosti. Jedná se o letadlo SHARK s výrobním číslem 115.

img_6738.jpg

Michal Markovič, jednatel společnosti SHARK.AERO CZ s.r.o. odpovědný za řízení celé společnosti říká: „Prodej a slavnostní předání pátého ultralehkého letadla SHARK v České republice je pro nás mimořádný okamžik. Pátým předaným letadlem v České republice se posouváme do čela světového letectví. Letadlo SHARK má jedinečné vlastnosti a patří mezi absolutní špičku. I proto si jej vybrala Zara Rutherfordová, která s  ním obletěla svět. Jedná se o stroj československé výroby. Jsem rád, že jsme letadlo předali za účasti předešlých čtyř letadel a jejich majitelů a také za účasti letadla výrobního čísla 080, kterým obletěla Zara Rutherford z projektu FlyZolo svět jako nejmladší pilotka a také jako první pilot, který obletěl svět na ultralehkém letadle. Také Jiří Pruša si zvolil letadlo SHARK jako expediční speciál, na kterém bude dál létat po celém světě a objevovat nové destinace. Novému majiteli přejeme spoustu zážitků a budeme se těšit na další nové zájemce o letadla SHARK”.

img_6755.jpg

banner_knizni_edice_fr_640x200.jpg

Obchodní ředitel Jiří Procházka doplňuje: “Letadlo je skvělé, a i v období Covidu-19 se potvrdilo, že o něj mají klienti velký zájem vzhledem k poměru cena/výkon/užitná hodnota”.

Pro společnost SHARK.AERO CZ s.r.o. jsou klíčové trhy Česká republika a Polsko.

Letadlo SHARK bylo navrženo v ČR, vyrábí se ve slovenské Senici pod vedením Vlada Pekára. SHARK je navržený a vyrobený pro dálkové lety a na dlouhé vzdálenosti. Má výrazně pozměněnou konstrukci a výkon, je nejrychlejším ultralightem s rychlostmi blízkými turbovrtulových nebo dvoumotorových letadel. SHARK nabízí rychlý a velice efektivní způsob dopravy. Už nemusíte řešit zvýšenou hustotu automobilů na silnicích nebo omezený počet dopravních spojení leteckých společností. Se SHARKEM si zaletíte na vytoužené místa rychleji a efektivněji než konvenčním PPL letadlem nebo klasickou dopravní leteckou linkou.

img_0677.jpg

SHARK je přizpůsoben požadavkům pilotů. Novodobé letadlo si zaslouží moderní kokpit. Interiér obsahující polohovatelné sedačky, přední i zadní displeje Dynon. „Glass cockpit“ u pilota i pasažéra vyvolají pocit srovnatelný s interiérem Biz-jetu.

SHARK nabízí svým majitelům vysoký výkon, skvělou ovladatelnost, agilní manévrovatelnost, a tím z něj činí ideální letadlo. Letoun je vybaven úchytnými prvky pro GoPro kamery na křídlech, které umožní sledovat, vyhodnocovat a zdokonalovat techniku letu, ale i sdílet zážitky s blízkými nebo na sociálních sítích.

img_0542.jpg

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Váš volný čas získá nové obzory. SHARK stojí za každou minutu vašeho času. Zapomeňte na pojem „time travel“ a užijte si létání. SHARK je poháněn motorem ROTAX 912 ULS o výkonu 100 hp a nastavitelnou 2-listovou vrtulí WOODCOMP. Nízké

provozní náklady, dlouhá doletová vzdálenost, rychlost a dlouhá životnost představují ideální investice do vašeho létání. S letadlem SHARK máte přístup k jakémukoli veřejnému letišti a díky tomu můžete udržovat minimální/optimální provozní náklady. K dosažení vytouženého cíle/destinace už není potřebné zvažovat alternativy, ať už z časového nebo nákladového hlediska.

img_0511.jpg

Propojení špičkového výkonu s moderním a pohodlným kokpitem, vynikajícím rozhledem a nekompromisním designem vám umožní se na obloze cítit jako v žádném jiném letadle.

SHARK je vysoce výkonný tandemový ultralight s hydraulicky zatahovatelným podvozkem, charakteristickými křídly, za letu stavitelnou vrtulí s automatickou regulací otáček a prvotřídní kokpitem s pohodlným a moderním interiérem.

img_6717.jpg

SHARK byl navržen a vyroben jako rychlý letoun na dlouhé vzdálenosti s prvky inovativního designu a za použití nejnovějších technologií. Skloubením jedinečného designu a technologie, použitím kompozitu z uhlíkových vláken a doladěním aerodynamiky se SHARK stal nejrychlejším ultralightem. Důkazem toho je světový rekord a také různá ocenění za design. Bezpečnost SHARKU je absolutní prioritou, i proto nabízíme záchranný systém pro celý letoun. V případě nouze záchranný systém umožňuje bezpečně přistát s celým letadlem.

 

Autor: Tisková zpráva Shark Aero

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > SHARK.AERO CZ s.r.o. předala zákazníkům již páté ultralehké letadlo SHARK
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 23.07.1983 se stalo...
23.07.1983
Duchapřítomnost posádky a velká dávka štěstí zachránila před 25 léty, 23. července 1983, život 61 pasažérům a osmi členům posádky Boeingu 767-200 při incidentu, který vešel do historie pod názvem Gimli glider.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »