Společnost Bell dokončila výrobu vrtulníků AH-1Z pro Bahrajnské království a pokračuje ve výrobě strojů pro zahraniční vojenský prodej

8.3.2023

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), dokončila výrobu vrtulníků AH-1Z pro Bahrajnské království. Velitelství námořních leteckých systémů obdrželo poslední sériově vyrobený kus v prosinci loňského roku.

bahrain_ah-1z_at_bias.jpg

První bahrajnské Vipery se poprvé představily domácímu publiku během Bahrain Air Show; zatím jich bylo do země dodáno šest. Americká vládní agentura Defense Contract Management Agency (DCMA) zorganizuje dodání zbývajících šesti vrtulníků v letošním roce.

Mike Deslatte, viceprezident společnosti Bell a ředitel programu H-1 k tomu uvedl: „Gratulujeme Bahrajnskému království k nejnovější generaci vrtulníků AH-1Z. Pokročilé technologie, kterými stroje Viper disponují, výrazně posílí a navýší obranné schopnosti země, jež je nesporným regionálním lídrem.“

banner_300x100_predplatne_fr_2020.jpg

Dokončení výroby strojů AH-1Z v rámci Program of Records pro Bahrajn přišlo v návaznosti na dokončení akvizičního programu AH-1Z pro americkou námořní pěchotu. Jedná se o dva velké milníky ve výrobě platformy H1 v jednom roce. AH-1Z Viper je nejnovější generací specializovaných bitevních vrtulníků, které Bell vyrábí. Námořní pěchota USA je v současnosti provozuje po celém světě a využívá jejich minimálních logistických nároků pro široké spektrum expedičních operací.

bahrain_ah-1z_at_amarillo_assembly_center.jpg

„V případě modernizace letadlového parku jsou schopnosti strojů pouze jednou částí rovnice. Díky tomu, že Vipery mohou operovat s minimální logistickou podporou, umožňuje jim to pružně reagovat na nejrůznější rychle se měnící bojové scénáře,“ dále pokračoval Mike Deslatte.

baner_flying_revue_cesko_z_nebe.jpg

Bell pokračuje ve spolupráci s Bahrajnským královstvím – jedená se zejména o po-přepravní kontrolu strojů a jejich opětovnou montáž přímo v zemi. Hlavním cílem je zaručit jejich konfiguraci, tak se definovala v rámci FMS. Kromě výroby a dodávek nových Viperů Bell podpoří i životní cyklus vrtulníků s cílem udržet jejich spolehlivost, schopnost přežití a vysokou bojovou účinnost na neustále se měnícím a vyvíjejícím bojišti, aby si platforma H1 udržela technologický náskok a bojové schopnosti po celou dobu své životnosti.

 

Autor: Tisková zpráva Bell

banner_fr_300x300_videobanka_cz_fin.jpg

Flying Revue > Články > Vojenské letectví > Společnost Bell dokončila výrobu vrtulníků AH-1Z pro Bahrajnské království a pokračuje ve výrobě strojů pro zahraniční vojenský prodej
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

DIRECT FLY: 

          

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 21.02.1952 se stalo...
21.02.1952
První vzlet experimentálního letounu Saab 210, na kterém konstruktéři ověřovali aerodynamickou koncepci budoucího stíhacího stroje Saab J35 Draken.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »