Startuje provoz v Českých Budějovicích! Příští léto bude Čedok z jihu Čechu létat už do pěti destinací, nově do Tuniska a Bulharska

7.8.2023

Odletová hala v Českých Budějovicích se zaplnila cestujícími, v Jihočeském kraji totiž ve středu večer 2. srpna 2023 startuje provoz regionálního letiště.

Cestovní kancelář Čedok zahajuje první charterové lety do turecké Antalye kompletně vyprodaným letem s leteckou společností Smartwings, která je tak první aerolinkou na tomto letišti. Čedok během inauguračního letu oznámil, že příští léto bude z Českých Budějovic létat do pěti destinací po celou sezónu, nově na tuniskou pevninu do Enfindhy a do bulharského Burgasu, letošní destinace budou v příštím roce pokračovat. Slavnostního aktu při spuštění letiště se zúčastnil ministr dopravy Martin Kupka, hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba, generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman a další hosté z Řízení letového provozu ČR, letecké společnosti Smartwings či přímo z vedení Jihočeského letiště České Budějovice.

edok_smartwings_České_budějovice_4.jpg

„Jsme rádi, že se podařilo díky spolupráci Jihočeského kraje a vedení českobudějovického letiště se všemi úřady i dopravcem dotáhnout všechny důležité kroky ke spuštění provozu a můžeme být dnes u historického milníku českého letectví. Zájem o odlety z Českých Budějovic boří již od začátku rekordy, proto můžeme dnes při slavnostním zahájení potvrdit, že odsud budeme příští léto létat už do pěti destinací. Po celou letní sezónu se tak mohou Jihočeši těšit v roce 2024 na přímé lety nejen do Turecka a Řecka, ale také nově do bulharského Burgasu nebo do Tuniska,oznámil při inauguračním letu z Českých Budějovic generální ředitel Čedoku Stanislav Zeman.

edok_smartwings_České_budějovice_3.jpg

„Zahájení charterového leteckého provozu z Letiště České Budějovice do turistických destinací je významným krokem ke zvýšení komfortu obyvatel regionu při cestách do zahraničí. Podařilo se tak zajistit životaschopnost projektu, který se příští rok rozšíří o další destinace, kam bude možné z tohoto letiště cestovat,“sdělil ministr dopravy Martin Kupka.

edok_smartwings_České_budějovice_2.jpg

Prvním letadlem, které v historii přistane v Českých Budějovicích, bude Boeing 737 MAX letecké společnosti Smartwings s registrací OK-SWD pro 189 cestujících v ekonomické třídě. Po prázdném přeletu z Pardubic uspořádá jihočeské letiště po dosednutí na dráhu tradiční vodní slavobránu. Cestující z Jihočeského kraje přistanou v turecké Antalyi přibližně před půl druhou ráno ve čtvrtek 3. srpna 2023. Slavnostní uvítání čeká na posádku aerolinky a klienty Čedoku i na turecké straně, v plánu je také vodní slavobrána po přistání.

edok_smartwings_České_budějovice_1.jpg

„Dnešek vnímám jako důležitý a přelomový den. Před chvílí tu přistálo první letadlo, kterým odletí první Jihočeši na svou dovolenou od nás, z českobudějovického letiště. Je to chvíle, které předcházely měsíce velmi tvrdé práce a vyjednávání. A teď si můžeme konečně říct: Letiště České Budějovice žije! Byla to moje osobní priorita a politický slib, který jsem Jihočechů dal. S cestovní kanceláří Čedok se ode dneška létá do Turecka a brzy i do Řecka a už příští rok odsud budou mířit letadla po celou letní sezonu i do dalších destinací. Letiště má obrovský potenciál, který chceme rozvíjet. Rádi bychom sem přivedli firmy, které by tu podnikaly a které by rozšířily nabídku služeb pro cestující,“řekl hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba a pochválil nové vedení letiště a všechny jeho zaměstnance za skvělou práci.

Foto: Michal Beran
Foto: Michal Beran

„Těší nás, že je to naše letecká společnost, která dnes ve spolupráci s Čedokem zahájí historicky první let z Letiště České Budějovice. To je již šestým letištěm v České republice, odkud Smartwings provozuje lety. Jen během letošního července s námi z českých letišť letělo 770 tisíc cestujících, o 12 % více než ve stejném období loni,“ říká Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Foto: Michal Beran
Foto: Michal Beran

Zájem o odlety z Českých Budějovic byl již od zahájení prodeje rekordní, již v tuto chvíli jsou zájezdy vyprodané z 90 %. Volná místa se tak prodávají ještě na druhou polovinu srpna, na vybrané termíny v září nebo na nově přidaný turnus na Tureckou riviéru na začátku října. Do Řecka poletí Jihočeši už příští týden v pondělí a neděli. Cestující rezervují nejvíce čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely s all inclusive, mají zájem i o výlety. Při odletech z jihu Čech mohou využít všichni cestující parkování zdarma a ocení i moderní prostředí i rychlé odbavení.

Foto: Michal Beran
Foto: Michal Beran

Zájezdy s odletem z Českých Budějovic jsou v prodeji na webových stránkách www.cedok.cz, na pobočkách Čedoku po celé České republice a v široké síti prodejců. First minute nabídky na léto 2024 do všech pěti destinací odstartují

Seznam destinací z Českých Budějovic v létě 2023:

Země             Destinace               Zahájení letů

Turecko           Antalya                   2. srpna 2023

Řecko              Rhodos                   7. srpna 2023

Řecko              Kréta/Heraklion       13. srpna 2023

Plánované destinace z Českých Budějovic v létě 2024:

Země            Destinace

Turecko          Antalya           

Řecko             Rhodos

Řecko             Kréta/Heraklion

Bulharsko     Burgas                    NOVINKA

Tunisko         Enfindha                 NOVINKA

Autor: Tisková zpráva Čedok

Foto: Čedok, pokud není uvedeno jinak

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Startuje provoz v Českých Budějovicích! Příští léto bude Čedok z jihu Čechu létat už do pěti destinací, nově do Tuniska a Bulharska
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 14.07.1951 se stalo...
14.07.1951
Vzlet prototypu dopravního stroje Lockheed L-1049 Super Constellation.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »