Učebnice pilota 2019 pohledem recenzenta: přehledná, vyvážená, vysoce erudovaná

14.3.2019

Učebnice pilota 2019    Již týden mohou uchazeči o pilotní licenci v e-shopu Flying Revue zakoupit nezbytnou součást výbavy adepta létání s názvem Učebnice pilota 2019. Dnes přidáváme hodnocení učebnice od Ing. Luboše Sochy z Technické univerzity v Košicích.

Učebnice pilota 2019

Učebnici pilota 2019 pro vás nebo vaše blízké můžete koupit zde.

Vydalo nakladatelství Svět křídel v březnu 2019.

Létání má své fanoušky prakticky ve všech věkových kategoriích naší populace. Ne každý se ale může vydat cestou profesionálního pilota. Je mnoho těch, kteří létání chtějí provozovat, nebo provozují, jako svou zájmovou činnost.

Aby se nadšenec pro létání mohl aktivně zapojit do letového provozu, musí k tomu získat příslušné oprávnění. Každý žadatel o odpovídající licenci musí prokázat požadovanou úroveň teoretických znalostí před příslušnou autoritou v souladu s požadavky PART – FCL a následně úspěšně vykonat praktické přezkoušení.

Předkládaná publikace „Učebnice Pilota 2019“ poskytuje na 404 stranách velmi dobrý teoretický základ pro žáky a piloty letounů a sportovních létajících zařízení. Učebnice je rozdělená v souladu s požadavky PART – FCL do 9 kapitol, které jsou dále logicky členěné a příslušnou problematiku rozebírají do různé hloubky.

Zoom gallery

» Doporučujeme také: PPL(a) výcvik v kostce (plakát) a aplikaci pro výuku letecké angličtiny VFR Communication

Rozsah jednotlivých kapitol z hlediska jejich obsahu je vyvážený. Celá učebnice je zpracovaná přehledně, vhodně doplněná množstvím názorných obrázků, tabulek a grafů. Autoři jednotlivých kapitol prokázali při jejich zpracování vysokou erudovanost a znalost předmětné problematiky.

Po obsahové stránce a rozsahu zpracovaných témat Učebnice pilota 2019 poskytuje vhodný studijní materiál teoretické přípravy pilotů a je určena především pro žadatele o získání osvědčení způsobilosti  PPL, LAPL, SPL. Zároveň může poskytnout vhodný teoretický základ aj žadatelům o licenci CPL. Učebnice Pilota 2019 je určena i pro všechny sympatizanty letectví, kterým poskytuje přehled o širokém rozsahu znalostí, které každý pilot musí zvládnout k získání požadované licence.

Kapitoly

Kapitola 1: Letecké právo a postupy ATC

První kapitola je členěna do 15 podkapitol. Dotýká se oblasti leteckého práva a uplatňování základních legislativních požadavků v letectví v souladu s přílohami Mezinárodní organizace pro civilní letectví ICAO a nařízeními Evropské unie.

Zoom gallery

Kapitola 2: Lidská výkonnost

Ve druhé kapitole jsou rozebírány otázky lidského činitele se zaměřením na létající personál, jakožto významný faktor udržení vysoké úrovně bezpečnosti letového provozu.

Kapitola 3: Meteorologie

Třetí kapitola je věnovaná základům letecké meteorologie a je vhodně doplněná v jejím závěru barevnou přílohou.

Kapitola 4: Komunikace

Čtvrtá kapitola řeší oblast komunikace a vychází z aktuálně platných předpisů týkajících se letecké telekomunikační služby, letecké frazeologie, užívaných zkratek a kódů v letectví.

Kapitola 5: Základy letu

V rámci páté kapitoly „Základy Letu“ jsou názorně rozebrány v 19 podkapitolách otázky aerodynamiky profilu, aerodynamiky křídla a letadla, mechaniky letu, tahu, letových výkonů, stability a řiditelnosti, aerodynamiky a mechaniky letu více motorových letounů apod. Pozornost je v této kapitole věnovaná i problematice bezmotorového létání.

Kapitola 6: Nakládání a vyvažování

Šestá kapitola rozebírá oblast hmotnosti a vyvážení letadel a vliv polohy těžiště na stabilitu a řiditelnost letadla.

Kapitola 7: Výkonnost - letouny

V sedmé kapitole jsou rozebírány výkony letadel z hlediska jejich dělení do tříd.

Kapitola 8: Obecná znalost letadla

Osmou kapitolu je možné vnímat jako úvod do široké problematiky konstrukce letadel, leteckých pohonných jednotek, leteckých přístrojů, elektrotechniky a radiotechniky.

Kapitola 9: Navigace

V závěrečné 9 kapitole je pozornost věnována problematice kartografie a navigace. V úvode všech kapitol je pozornost věnovaná pochopení a zvládnutí základní terminologie v probírané oblasti.

Ing. Luboš Socha, PhD., PhD., Technická univerzita v Košicích 

mia.jpg

Aktualizovanou verzi své úspěšné knižní pomůcky Učebnice pilota 2019 určené uchazečům o  získání pilotní licence k teoretické přípravě vydalo v březnu 2019 nakladatelství Svět křídelUčebnici pilota 2019 jako studijní materiál doporučuje i Úřad pro civilní letectví a to pilotům, kteří chtějí získat osvědčení způsobilosti soukromého pilota letounu PPL(A), pilota vrtulníků PPL(H), pilota kluzáků, pilota motorových kluzáků, pilota ultralehkých letounů (SLZ), pilota bezpilotních letadel (UA) a modelů nad 20 kg.

Členy autorského týmu jsou M. Nejezchleb, O. Truska, O. Dzvoník, P. Dvořák, L. Keller, R. Havelka, J. Hodan, T. Janíček, A. Jelínek, M. Mečiár, J. Kroufek a M. Vecko.

Přejeme radostné studium a úspěšné zdolání zkoušek!

-fr- 

logo_fr_transp.jpg

 

 

fýgháui.jpg


 


Aplikace VFR Communication

”fr_int”

Lety do zahraničí vám usnadní výuková aplikace letecké angličtiny VFR Communication. Na trhu podobnou nenajdete.

» Vyzkoušejte aplikaci zdarma

» Vstoupit do aplikace

» Vše o aplikaci

» Koupit aplikaci pro sebe

» Koupit aplikaci jako dárek.

» Kupujete si přístup do aplikace, která je on-line.
» Nemusíte ji instalovat ani stahovat.
» Přístup můžete koupit i svým blízkým ve formě dárkového certifikátu.

zguhj.jpg

fýgháui.jpg

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Učebnice pilota 2019 pohledem recenzenta: přehledná, vyvážená, vysoce erudovaná
.

         Máme pro vás »

FR 6/2020: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Svět z nebe a Exkluzivně!

Svět z nebe » 

Pilot Shop:

Pilot Shop »

Letecký cestopis pro vás:

První český letecký cestopis » 

Pojišťovna Ergo:

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker NUTS


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Kalendárium:

Dne 02.12.1939 se stalo...
02.12.1939
Slavnostní otevření letiště New York La Guardia.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456