V Abú Zabí čeští piloti s rozdílnými výsledky

14.2.2015

V Abú Zabí čeští piloti s rozdílnými výsledky

Dvousekundová penalizace stála Martina Šonku lepší umístění v prvním závodě Red Bull Air Race. Petr Kopfstein skončil v Challenger Cupu druhý. 

Rychlé časy, ale až příliš mnoho penalizací za chyby při průletech branami. To je pocit, který si sebou Martin Šonka odváží z prvního závodu letošní sezóny. Teď bude mít dva měsíce na to vyčistit si hlavu a spravit si náladu ziskem prvních bodů v Japonsku.

Šonka dorazil do Abú Zabí plný očekávání a v trénincích se mu dařilo ho naplňovat. Tým si na první zastávku do Spojených Arabských Emirátů přivezl i zbrusu nový simulátor, který bývalému armádnímu pilotovi pomáhal hledat tu správnou závodní trajektorii. Rychlé časy potvrzovaly, že se k ní blíží. “Určitě je to velká pomoc, ještě odladíme drobné mouchy a bude to paráda.”  Výsledek nakonec pokazily dvě chyby v kvalifikaci a následně další chyba v samotném závodě. Navíc pokaždé ve stejné bráně. “Co na to říct. Udělal jsem chybu a ta mě stála postup mezi osm nejlepších. V jedné bráně jsem začal zatáčet o něco dříve, než jsem měl a přišel trest. Pohnout s kniplem o desetinu vteřiny později, pravděpodobně bych vyvázl bez penalizace a byli bychom mezi nejlepší osmičkou. Jsem naštvaný, desáté místo je zklamání.” 

Závod nakonec vyhrál Brit Paul Bonhomme před Australanem Hallem a Kanaďanem McLeodem. 

Do závodu Challenger Cupu nastupoval Petr Kopfstein v roli favorita jako vítěz kvalifikace až jako poslední. Na prvním mezičasu byl Petr ještě rychlejší, ale po druhém už bylo jasné, že chilský pilot Cristian Bolton zalétl trať naprosto skvěle a Petr nedokázal malou ztrátu do cíle dotáhnout. Petr Kopfstein k tomu říká: "Let jsem si skutečně užil. Mohl jsem být zřejmě o něco rychlejší, ale snažil jsem se letět především tak, abych neudělal žádnou chybu, chtěl jsem se vyhnout případným penalizacím. Jsem šťastný z umístění na pódiu, i když vítězství by bylo samozřejmě lepší." I tak je ale druhé místo a celkový výkon Petra Kopfsteina v prvním závodním víkendu velkým úspěchem a příslibem do letošního ročníku Challenger Cupu.  

Další závod je na programu 16. a 17. května v Chibe v Japonsku.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > V Abú Zabí čeští piloti s rozdílnými výsledky
.

         Máme pro vás »

FR 3/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

9. ročník Firmových Oscarů

9. ročník Firmových Oscarů »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorogie pro piloty »

Unikátní videobanka!

Unikátní videobanka »

Naše cestopisy:

Naše cestopisy »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

 

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »

Kalendárium:

Dne 13.06.1912 se stalo...
13.06.1912
US NAVY provedla první operační test zařízení LORAN (long range navigation). Zkušební přijímač byl umístěn na vzducholodi K-2, která odstartovala z námořní základny v Lakehurstu.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456