Víte, s kým letíte?

Určitě čas od času někoho svezete – chcete mu ukázat, jak vypadá létání v malém letadle, vzít ho nad nějaká zajímavá místa nebo s ním zakroužit nad jeho domem či chalupou. Obnáší to ale svá rizika.

iii.jpg

Ne vždycky a ne každého ale napadne se zamyslet nad tím, zda svého hosta opravdu zná, zda ví, jak bude reagovat za letu, zda nebude mít žaludeční problémy, zda nepodlehne panice, nebo zda vás prostě nebude za letu nepřiměřeně rušit. Zkrátka zjistěte jeho aktuální zdravotní stav. 

Je potřeba před letem udělat dostatečný brífink a věnovat pozornost nejen upínání pásů, systému otevírání kabiny, ale také umístění bezpečnostních zařízení a v neposlední řadě upozornit třeba na to, že táhlo vystřelovacího padáku není držák, který má cestujícímu pomoci při vystupování z letadla. Prostě vysvětlit spolucestujícímu, na co se nesahá a čeho se naopak chytit může. 

Je třeba si uvědomit, že některým lidem létání v malém letadle prostě nesvědčí. Abyste to zjistili, tak s nimi raději udělejte nejdříve jen několikaminutový okruh a sledujte jejich reakce. Pokud je vše v pořádku, cestující se cítí dobře a na další let se těší, teprve poté naplánujte něco delšího. Sáček na zvracení a případně i vhodnou láhev ale berte v každém případě. Delší let nebo silnější turbulence mohou nadělat své. 

Snažte se také spolucestujícímu vysvětlit, že se jako pilot musíte soustředit na pár důležitých věcí a tak bude lepší, aby na vás zejména při vzletu a přistání nemluvil.

Flying Revue > Pro piloty > Archiv > Pilotní tipy > Víte, s kým letíte?
.

         Máme pro vás »

FR 4/2020: Už máte?

Letecký cestopis pro vás:


První český letecký cestopis » 
Rozhovor s autorem »
Křest knihy »
Objednejte zde 
»

Předplatné jako dárek:

Předplatné:

..
12345

Pilotshop:

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


             Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Tracker Trexee


    » Další rozměr létání i pomoc v nouzi
 

Drony a my:


Létejte s vaším dronem bezpečně

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

e-Shop FR:

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345