Vyhodnocení akce Líně 10.12.2022

12.12.2022

Vážení čtenáři a příznivci létání, dnes jsme obdrželi oficiální komuniké, předsedy ČsSL plk.Ing.v.v.Václava Vaška, k sobotnímu mítinku za zachování letiště Plzeň-Líně o kterém jsme Vás informovali již 11.12.2022.

 

Vážení přátelé, odpůrci snahy o likvidaci letiště Plzeň – Líně.

Dne 10.12.2022 Český svaz letectví zorganizoval další protestní akci, v Plzni na náměstí TGM, ve prospěch existence LKLN. Je žádoucí férově konstatovat, že tentokrát jsme se setkali s maximálně poloviční účastí, než tomu bylo dne 15.11.2022 na letišti, což lze připsat z části na vrub mrazivému počasí, ale možná také informaci ze dne 8.12.2022, kdy údajně došlo k odkladu rozhodnutí vedení koncernu VW o tom, zda tzv. gigafactory chce, anebo nechce na LKLN vybudovat. Tento fakt pro nás nemá naprosto žádnou hodnotu. Nepovažujeme to za směrodatný krok směrem k porozumění, ale jen za taktický ústup z boje před dalším bezprecedentním výpadem. Pouze jsou vytvořeny lepší podmínky pro představitele vlády. Pro nás to znamená pouze být více ve střehu. Nám se nejedná o nějakou baterkárnu, ale o to, aby LKLN nebylo zlikvidováno. Aby nedošlo k legálnímu mocenskému podvodu, srovnatelnému se stejným postupem v devadesátkách v Žatci. Jak by řekl klasik – je to pořád stejné, jen kulisy se mění. To je meritum věci.

Přátelé, považujme toto dění za precedent do budoucna. Ve výzvě k listopadové akci jsem se pozastavil nad tím, proč k celé záležitosti mlčí vrchní velitel ozbrojených sil, prezident ČR. Tentokrát jsem odpovídal na otázky žurnalistů, zda vláda kontaktovala za necelý měsíc vedení Českého svazu letectví. Prezident má asi jiné starosti a vláda svým mlčením dává nepokrytě najevo pohrdání slušnými lidmi. Prozatím se nikdo z nejvyšších ústavních činitelů neuchyluje vůči nám ke slovníku vulgárních výrazů. "Zaručeně pravdivé" informace o naší sobotní akci na některých mediálních kanálech neberte do úvahy. Když se někoho bojíš, házíš na něj lži. To je stovky let stará a primitivní metodika, která je používána ve všech atributech běžného života. Buď se setká s úspěchem, anebo nikoli. Tento fenomén nezapadá do kategorie, před níž by se aviatikům měla rozklepat kolena.

Sledujte obvyklé komunikační kanály, nejpozději do Ježíška dojde k rozhodnutí o dalším kroku ve prospěch naší aktivity:

www.cssl.cz

www.flying-revue.cz

www.inovacerepubliky.cz

S úctou, Václav Vašek

ssl.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Vyhodnocení akce Líně 10.12.2022
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 19.07.1909 se stalo...
19.07.1909
Hubert Latham se jako první pilot okusil překonat kanál La Manche. Po startu z Calais uletěl 11,2 kilometru, ale pak byl donucen přistát nouzově na hladinu průlivu.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »