Filmový dokument Karibik z nebe vysílá v premiéře Česká televize. Už za týden v neděli

10.1.2020

Petr Nikolaev a Jiří Pruša s Cessnou 172 Skyhawk, s níž po Karibiku létali.Petr Nikolaev a Jiří Pruša s Cessnou 172 Skyhawk, s níž po Karibiku létali.
Petr Nikolaev a Jiří Pruša s Cessnou 172 Skyhawk, s níž po Karibiku létali.
Pobřeží kolem ostrova Svatého Tomáše – Americké panenské ostrovy.Pobřeží kolem ostrova Svatého Tomáše – Americké panenské ostrovy.
Pobřeží kolem ostrova Svatého Tomáše – Americké panenské ostrovy.
Na letišti Stella Maris, Bahamské ostrovy.Na letišti Stella Maris, Bahamské ostrovy.
Na letišti Stella Maris, Bahamské ostrovy.
Severní část ostrova Tobago.Severní část ostrova Tobago.
Severní část ostrova Tobago.
Téhle dámě jsme slíbili, že ji uděláme slavnou – Port Royal, Kingston, Jamajka.
Téhle dámě jsme slíbili, že ji uděláme slavnou – Port Royal, Kingston, Jamajka.
Ostrov Curebra východně od Portorika.
Ostrov Curebra východně od Portorika.
Vstup do muzea Boba Marleyho – Kingston, Jamajka.
Vstup do muzea Boba Marleyho – Kingston, Jamajka.
Místo prvního vylodění Kryštofa Kolumba v Americe – pláž ostrova San Salvador.
Místo prvního vylodění Kryštofa Kolumba v Americe – pláž ostrova San Salvador.
Ostrov Montserrat s aktivní sopkou.
Ostrov Montserrat s aktivní sopkou.
Naše přiblížení na dráhu 10 letiště Juliana v holandské části St Martin/St Maarten– v popředí pláž, která má na stranách bary pro diváky.
Naše přiblížení na dráhu 10 letiště Juliana v holandské části St Martin/St Maarten– v popředí pláž, která má na stranách bary pro diváky.
Karibik 2016.
Karibik 2016.

Sledujte s námi (videoupoutávka)    Už za týden, v neděli 19. ledna 2020 v 17.45 h, bude Česká televize vysílat filmový dokument Karibik z nebe režiséra Petra Nikolaeva. Film vznikl během letecké expedice Flying Revue Karibik 2016 a kromě leteckých záběrů ostrovů Karibiku, zajímavých přistání a vzletů či karibské přírody nabízí také karibský příběh obou aktérů expedice, Petra Nikolaeva a Jiřího Pruši. 

"Snad každý kluk jednou snil o tom, že na nějakém ostrově žije s Robinsonem nebo že hledá pirátský poklad s Johnem Silverem. Můj kamarád Jirka Pruša svůj sen sní dodnes - ve svém leteckém životě ostrovů přeletěl stovky a jen málokdo jich viděl tolik, co on," zní podmanivý hlas Petra Nikolaeva v podkresu prvních záběrů filmu. Právě on se s českým pilotem a publicistou Jiřím Prušou vydal před třemi lety na západní polokouli, aby tu společně v malé Cessně 172 Skyhawk obletěli 10 tisíc kilometrů nad ostrovy Karibiku. 


Karibik z nebe - upoutávka. Jaký bude film Karibik z nebe? Ochutnejte.

Karibik z nebe

» Co: Filmový dokument z letecké expedice po Karibiku
» Kdy: 19. 1. 2020 (neděle)
» Kde: Česká televize - ČT2
» Režie: Petr Nikolaev
» Spoluautor: Jiří Pruša a Flying Revue

Přečtěte si také rozhovor s oběma letci Sdílíme spolu fascinaci moři a oceány.

Letadlo si vypůjčili na letišti Page Field ve Fort Myers na Floridě, kam se s ním po dvou týdnech zase vrátili. Ve filmu se hned v úvodu dozvíte, jak se letadlo musí k dlouhé cestě připravit a pak už se vznesete do vzduchu. Sledovat pak můžete jak pohledy z letadla na ostrovy a všudypřítomné moře, tak pohledy do kabiny na oba účastníky expedice. Uslyšíte a uvidíte i jejich komunikaci za letu i komunikaci s řízením letového provozu. 

Po přeletu Kuby, kdy Cessna tak tak vystoupala do nařízené letové hladiny, se před oběma dobrodruhy otevřel karibský ráj. Kajmanské ostrovy, Jamajka, Haiti... Podél náhrdelníku ostrovů doletěli až do těsné blízkosti Venezuely. Právě tam leží ostrov Tobago, na nějž pravděpodobně umístil děj svého příběhu o Robinsonu Crusoe jeho tvůrce Daniel Defoe. 

Ostatně, podívejte se sami, už v neděli 19. ledna 2020 film vysílá Česká televize na programu ČT2. Nezapomeňte si tedy pustit v 17.45 h, ať se můžete pokochat nádhernými záběry na ostrovy a moře Karibiku, ale i mikropříběhy ze země - tvůrci vás vezmou třeba k muzeu Boba Marleyho nebo na místo, kde poprvé v Americe přistál Kryštof Kolumbus. Možná vám i na chvíli zatrne, když je policie v Protoriku podezřívala z pašování drog. A pobavíte se nad radostným vyžadováním desítek byrokratických úkonů na všech letištích, kde přistáli.  

Homepage speciálu Karibik 2016
Homepage speciálu Karibik 2016
  Zoom gallery

Podle ohlasů diváků předpremiérového promítání v kině Atlas v Praze se můžete na film opravdu těšit. A pokud film nestihnete v čase premiéry na ČT2, určitě se na něj podívejte v iVysílání ČT zde. Film vyrobila společnost Take One Take a Flying Revue. Námět a scénář připravili Petr Nikolaev s Jiřím Prušou, režíroval Petr Nikolaev. Komentář autenticky namluvili oba aktéři expedicie i filmu. 

Oba letci spolu neletěli poprvé. Již v roce 2015 v Dynamicu WT-9 doletěli nad ukrajinský Zborov, kde se v roce 1917 odehrála první velká bitva československých legionářů, později společně zdolali při přípravách filmu Anabáze, jenž rovněž odvysílala Česká televize, vlakem Transsibiřskou magistrálu ve stopách našich legionářů.   

Jan Dvořák

Karibik 2016

» Kdy: 18. - 31. 3. 2016
» Ve vzduchu: 50 hodin letu
» Celkem: 13 dní a 13 hodin
» Uletěno: 10 tisíc km
» Trasa: Florida – Kuba - Kajmanské ostrovy – Jamajka - Dominikánká rep. - St.Marteen – Grenada - Trinidad – Barbados – Bahamy – Florida
Posádka: Jiří Pruša (pilot), Petr Nikolaev (kamery, dron)

» Web: Karibik 2016

Přečtěte si také rozhovor s oběma letci Sdílíme spolu fascinaci moři a oceány.

Flying Revue > Zprávy > Všeobecné letectví > Filmový dokument Karibik z nebe vysílá v premiéře Česká televize. Už za týden v neděli
.

         Máme pro vás »

FR 6/2021: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Přednášky Flying Revue!

Přednášky Flying Revue »

SPECIÁL B Meteo!

Praktická letecká Meteorologie pro piloty »

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Kryty na mobil!

Kryty na mobil! »

Učebnice přístrojového létání!

Učebnice přístrojového létání »

Káva o šesté!

Káva o šesté »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Knihy:

..
12345

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna Ergo:

Pojišťovna ERGO »

Kalendárium:

Dne 02.12.1939 se stalo...
02.12.1939
Slavnostní otevření letiště New York La Guardia.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »