Letecký veletrh Aero 2016 ve Friedrichshafenu je tu. Začíná zítra

19.4.2016

Největší odborný letecký veletrh všeobecného letectví Aero 2016 začíná na břehu Bodamského jezera na jihu Německa už zítra. Flying Revue bude u toho, dnes nabízíme videoochutnávku. 

logo-aero-expo.pngVeletrh se ve Friedrichshafenu koná už od roku 1977, příští rok tedy bude slavit 40 let existence. Nikoli však čtyřicet ročníků - až do roku 2009 se konal ve dvouletých cyklech. Prvních 15 let byl součástí přehlídky RMF (Rennsport-Motor-Freizeit), v roce 1992 pořadatelé usoudili, že si mohou dovolit osamostatnění letecké části a v roce 1993 poprvé veřejnosti představili Aero jako svébytnou přehlídku. 

V celkem 11 výstavních halách a přilehlých venkovních prostorách místního letiště se každoročně uchází o přízeň tří desítek tisíc návštěvníků kolem 600 stovek vystavovatelů z celého světa včetně Česka. 

image.jpg

Návštěvníci tu najdou vše, nač si v oboru všeobecného letectví vzpomenou. Jedno a dvoumístná letadla, vírníky, motorové padáky, ale i vrtulníky nebo business jety. A pochopitelně vybavení, příslušenství nebo náhradní díly. Každý rok tu výrobci a vývojáři představují i nové trendy a technologie. 

Jedním z vystavujících letos bude i tým českých vědců a výrobců, který začátkem dubna představil v Českých Budějovicích unikátní celokompozitovou ultralehkou "stíhačku" postavenou na designové bázi populárního a světově úspěšného proudového letounu L-39 Albatros. Jeho ultralehký dvojník se jmenuje UL-39 Albi a psali jsme o něm zde. Čeští konstruktéři na břehu Bodamského jezera představí také modernizovaný Blaník L-13. Více se dozvíte v tomto článku. Stánek tu bude mít i český výrobce vrtulí Woodcomp Proppellers, vítěz soutěže o vývoj vrtule pro evropské dieselové letecké motory. Přečíst si o tom můžete zde.  

csm_friedrichshafen_002b5e6be1.jpg

Jan Dvořák

foto: Pilotweb.aero, Bodensee.de; video: Aero 2016

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Letecký veletrh Aero 2016 ve Friedrichshafenu je tu. Začíná zítra
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 25.07.1919 se stalo...
25.07.1919
Holandský letecký průkopník van den Schkrouff provedl s dvouplošníkem Voisin první vzlet v carském Rusku.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »