Kalendář Red Bull Air Race 2016

18.12.2015

Foto: Red Bull Content Pool
Foto: Red Bull Content Pool

Kalendář závodů šampionátu Red Bull Air Race obsahuje opět osm závodů.

Čeští a slovenští příznivci leteckých závodů světové série Red Bull Air Race mají příští rok dobrou příležitost navštívit hned tři závody, které se budou konat v snadno přístupných lokalitách ve střední Evropě.

RBAR v roce 2016

11.-12.3. Abú Dhabí, UAE

23.-24.4. Spielberg, Rakousko¨

TBA Japonsko

16.-17.7. Budapešť, Maďarsko

13.-14.8. Ascot, Velká Británie

3.-4.9. Lausitzring, Německo

1.-2.10. Indianapolis, USA

15.-16.10. Las Vegas, USA

Jak je vidět ze zveřejněného kalendáře, první a poslední závod zůstávají stejné jako v letošním roce. Na netradiční jarní termín se přesunul závod v rakouském Spielbergu, který bude pro české fanoušky prvním dobře dosažitelným podnikem šampionátu v příštím roce. Neznámou zatím zůstává místo i přesný datum třetího závodu sezóny, nicméně jasná je destinace, kterou bude Japonsko. 

Čtvrtý závod sezóny se odehraje nad Dunajem v Budapešti, odkud se účastníci šampionátu přesunou do anglického Ascotu, ze kterého se stává další z oblíbených stálic kalendáře, kam se po šesti létech vrací i německý Lausitzring, kde se stejně jako ve Spojených státech poletí nad automobilovou závodní tratí, tzv. tri-oválem, který byl na konci minlého století vybudován primárně pro závody dnes již zaniklé automobilové série CART. Opět se jedná o velmi dobře přístupnou destinaci pro české fanoušky.

K posledním dvěma závodům se šampionát RBAR opět přestěhuje za oceán. Závod v Texasu nad Texas Motor Speedway však vystřídá závod nad jinou světově známou závodní tratí, neboť předposlední závod série se poletí nad slavnou "Starou cihelnou", závodním komplexem v Indianapolis, kde se každý květen jezdí slavný závod Indy 500. Finále pak obstará opět Las Vegas.

Na složení startovního pole si budeme muset ještě počkat, nicméně ve hře o zbývající volná místa je rovněž český pilot Petr Kopfstein, který by tak mohl v příští sezóně doplnit stabilního účastníka RBAR, Martina Šonku.

Flying Revue > Články > Všeobecné letectví > Kalendář Red Bull Air Race 2016
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 24.06.1934 se stalo...
24.06.1934
První let létajícího člunu Supermarine Stranraer.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »