Pardubické letiště zvyšuje ostrahu

12.4.2016

Ostraha pardubického letiště bude kvůli útoku na bruselském letišti od nynějška kontrolovat, zda cestující u sebe nemají výbušniny, ještě než je pustí k přepážkám. 

Takto by mělo pardubické letiště vypadat zhruba za dva rokyZoom gallery
Takto by mělo pardubické letiště vypadat zhruba za dva roky

Cestující, kteří v létě poletí na dovolenou či pracovní cestu z pardubického letiště, proto najdou od zahájení letní sezony bezpečnostní rámy a rentgenové zařízení už před pasovou kontrolou.

„Ve světě je zcela běžné, že cestující jsou před vstupem do odbavovacího prostoru kontrolováni, zda u sebe nemají výbušniny či jiné nebezpečné předměty. Až poté jsou odbavováni. Stejné to bude od května i v Pardubicích,“ uvedla Hana Šmejkalová, ředitelka společnosti East Bohemian Airport (EBA), která pardubické mezinárodní letiště provozuje. Letiště opatření zdůvodňuje teroristickými útoky v Belgii. 

Letiště Pardubice

Mezinárodní civilní letiště funguje v Pardubicích od roku 1994.
Letiště poskytuje služby i provozovatelům malých letadel a cargo dopravcům. V letní sezoně tu odbavují charterové lety do Bulharska, Řecka či Černé hory, EBA jedná o obnovení pravidelných letů do Ruska a zřízení linek do dalších evropských zemí.
V současné době finišuje s přípravou stavby nového letištního terminálu. Psali jsme zde.

Správa letiště předsune bezpečnostní rámy a rentgen zavazadel tak, aby jimi cestující i jejich bagáž prošli ještě před vstupem k pasové kontrole. Paradoxně by se tím podle EBA mělo urychlit odbavení cestujících, protože prostor za rámy a rentgenem využije cizinecká policie na zřízení dalších dvou přepážek pro pasovou kontrolu.

„Zrychlíme tak proces odbavení a zabráníme shlukování více lidí v malém prostoru, což je ideální příležitost pro vznik rizikových situací. V neposlední řadě tím zvýšíme propustnost terminálu na 150 cestujících za hodinu,“ věří Šmejkalová. Policie podle ní tento krok vítá. "Díky posílení dalších bezpečnostních prvků bude mít přehled po celé odbavovací hale a eliminuje tak riziko pohybu podezřelých lidí,“ dodává.

-fr-

Zdroj a foto: East Bohemian Airport

logo_fr_pod_clanky_sede.jpg

 

Flying Revue > Zprávy > Letecká doprava > Pardubické letiště zvyšuje ostrahu
.

         Máme pro vás »

Podpořte dokument!


FR 3/2023: Už máte?

Nové číslo je již v prodeji! »

Speciály:

..
12

Kalendář leteckých akcí:

Kalendář leteckých akcí »

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Hodinářství Bechyně:

Hodinářství Bechyně »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Kalendárium:

Dne 29.05.1908 se stalo...
29.05.1908
První let s pasažérem v Evropě. Henri Farman svezl právníka a mecenáše průkopníků aviatiky Ernesta Archdeacona na letišti Issy-les-Moulineaux u Ghentu ve Francii.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
12345

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »