Letiště Václava Havla je podle cestujících druhé nejlepší v Evropě

17.3.2016

Letiště Václava Havla Praha se umístilo na druhé příčce v mezinárodním průzkumu, který hodnotil úroveň kvality služeb letišť v roce 2015.

ttt.jpg

Ocenění letiště získalo v konkurenci všech evropských letišť, kterými projdou ročně více než dva miliony cestujících. Žebříček každoročně vyhlašuje Mezinárodní rada letišť (Airports Council International, ACI), a to pro regiony Afrika, Asie – Pacifik, Evropa, Střední východ, Severní Amerika a Jižní Amerika – Karibik. Pro Letiště Václava Havla Praha je to historicky první umístění na prvních příčkách průzkumu. Druhé místo sdílí společně s letišti v Dublinu, Curychu a na Maltě. 

„V minulém roce jsme podnikli řadu změn právě s cílem zlepšit celkový zážitek z letiště a jeho služeb, aby pro cestujícího příjemná dovolená začínala už na letišti," vysvětluje Václav Řehoř, předseda představenstva Českého Aeroholdingu. Aeroholding loni začal vyvíjet kroky ke snížení cen zboží a služeb na letišti a rozšiřovat nabídku. Podle Řehořka se už řada věcí změnila k lepšímu, projevují se tak výsledky kampaně Měníme letiště pro vás. 

„Výsledek průzkumu ukazuje, že jsme se vydali správným směrem, a chceme v tom pokračovat, abychom zvýšili atraktivitu letiště také pro přilétající cestující. Soustavně pracujeme na zlepšení interiéru a exteriéru letiště, aby se zde cestující cítili komfortněji," dodává Řehořek. Prostory letiště by měly doznat změn, například by měly obsahovat symboliku Prahy a České republiky, v květnu se otevře nové Visitors centrum v příletové hale, při příletech a odletech by měli cestujícím pomáhat vyškolení asistenti. Dopravu do centra Prahy by měly zajišťovat moderní, barevně odlišené autobusy. 

Umístění je výsledkem průzkumu ACI, který probíhal na 300 letištích ve světě. Hodnotícími kritérii byla celková spokojenost cestujících s letištěm i s jeho službami, jako je nabídka restaurací a obchodů, vybavení letiště, průběh pasové a bezpečnostní kontroly, proces odbavení, snadná orientace, ale i doprava z/na letiště. 

ACI je nezisková organizace porovnávající 1850 letišť ze 173 zemí celého světa. Jejím cílem je sledovat spokojenost cestujících a kvalitu služeb, které jednotlivá letiště nabízí. Na prvním místě se v regionu evropských letišť přepravujících ročně více než 2 miliony cestujících umístila letiště Šeremetěvovo, Plukovo a Soči, třetí místo obsadila letiště v Kodani, Keflaviku, Portu, Vídni a londýnské Heathrow.

Zdroj: Český aeroholding

 

 

 

Flying Revue > Články > Letecká doprava > Letiště Václava Havla je podle cestujících druhé nejlepší v Evropě
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
Loading...

Čtěte v rubrice dále

Stránkování

 
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Pokus o vytrvalostní REKORD:

Speciály:

..
12

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 15.07.1933 se stalo...
15.07.1933
Willey Post odstartoval z newyorského letiště Floyd Bennet Field s hornoplošníkem Lockheed Vega k sólo obletu Zeměkoule.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »