Martin Šonka a Petr Kopfstein předvedou českým fanouškům Red Bull Air Race naživo

10.4.2019

Martin Šonka a Petr Kopfstein. Foto: Redbull.comMartin Šonka a Petr Kopfstein. Foto: Redbull.com
Martin Šonka a Petr Kopfstein. Foto: Redbull.com
Martin Šonka na trati závodu v Abu Dhabi leto v únoru. Foto: Tema ŠonkaMartin Šonka na trati závodu v Abu Dhabi leto v únoru. Foto: Tema Šonka
Martin Šonka na trati závodu v Abu Dhabi leto v únoru. Foto: Tema Šonka
Petr Kopfstein na trati letošního prvního závodu v Abu Dhabi. Foto: Joerg Mitter, Red Bull Media HousePetr Kopfstein na trati letošního prvního závodu v Abu Dhabi. Foto: Joerg Mitter, Red Bull Media House
Petr Kopfstein na trati letošního prvního závodu v Abu Dhabi. Foto: Joerg Mitter, Red Bull Media House
Martin Šonka po příletu do Česka coby čerstvý mistr světa. Foto: Jan Dvořák, FRMartin Šonka po příletu do Česka coby čerstvý mistr světa. Foto: Jan Dvořák, FR
Martin Šonka po příletu do Česka coby čerstvý mistr světa. Foto: Jan Dvořák, FR
Jan Dvořák z webu Flying Revue zpovídá Petra Kopfsteina před startem letošní sezóny RBAR. Foto: Michal Beran, FRJan Dvořák z webu Flying Revue zpovídá Petra Kopfsteina před startem letošní sezóny RBAR. Foto: Michal Beran, FR
Jan Dvořák z webu Flying Revue zpovídá Petra Kopfsteina před startem letošní sezóny RBAR. Foto: Michal Beran, FR
Aviatická pouť 2019. Zdroj: Aviatická pouť
Aviatická pouť 2019. Zdroj: Aviatická pouť

Red Bull Air Race  2019 / Aviatická pouť 2019       Prestižní letecká přehlídka Aviatická pouť získala pro ročník 2019 mocný tahák pro své návštěvníky, a to demo verzi závodu Red Bull Air Race v podání členů elitní Master Class této soutěže, pilotů Petra Kopfsteina a Martina Šonky. 

Hned po zisku titulu mistra světa v RBAR se Martin Šonka svěřil novinářům, že udělá všechno poto, aby se Česko dostalo na seznam zastávek této světové letecké série. "Nejdřív by to mohlo být tak za dva roky," řekl nám spolu s Petrem Kopfsteinem na tiskové konferenci před startem letošní sezóny. Možná první krok na této dlouhé cestě je ale už tu. Martin Šonka a Petr Kopfstein totiž na letošní Aviatické pouti předvedou českým fanouškům, jak vypadá Red Bull Air Race naživo, a to už za necelé dva měsíce, začátkem června. A třebaže nepůjde o měření sil s body do šampionátu, fanoušci si přijdou na své.

"Rozhodně si to zaslouží, jezdí za námi na závody po celém světě, fandí nám a podporují nás a když tady zatím nemáme závod, je skvělé, že můžeme předvést alespoň demo. Půjde o to ukázat průlet tratí, atraktivní pull-up manévry s velkým přetížením... Zkrátka chceme z našeho krásného sportu ukázat co nejvíce," říká Martin Šonka. A nejen to - právě úspěšně zvládnuté Red Bull Air Race Demo může podle něj přispět k pozitivnímu verdiktu o uskutečnění mistrovského závodu právě v Česku.


Martin Šonka s Petrem Kopfsteinem hovoří o letošní sezóně krátce před jejím startem.

Martin Šonka společně s Petrem Kopfsteinem absolvují speciálně upravenou trať, na které nebudou chybět ani pětadvacetimetrové pylony. Návštěvníci Aviatické pouti české závodníky neuvidí létat mezi pylony na jejich závodních strojích z RBAR, protože ty budou tou dobou již na cestě na závod do Kazaně, ale na jejich akrobatických speciálech. I tak ale budou manévry na trati předvádět ve vysoké rychlosti s velkým přetížením.

"Velmi často se nás fanoušci ptají, kdy bude možné vidět pylony u nás doma, takže letos můžeme poprvé odpovědět kladně. Budeme létat s našimi akrobatickými speciály, u nichž je velký rozdíl ve výkonu, ale dáme do toho určitě oba všechno," doplňuje Martina Šonku jeho soupeř a kolega z RBAR Petr Kopfstein.

Red Bull Air Race Demo se bude konat po oba dny Aviatické pouti a bude obohaceno o český živý komentář. Organizátoři zároveň připravují celou řadu doprovodných akcí, mimo jiné Zipping Challenge, v níž si diváci mohou vyzkoušet výměnu části poškozeného pylonu na čas.

Na pořádání RBAR Demo se velkou měrou zasloužili i organizátoři Aviatické pouti. "Po představení Red Bull Air Race v České republice jsme toužili již dlouho, ale zdálo se nám to jako těžko uskutečnitelný plán. Letecká akrobacie měla v České republice vždy tradici a špičkovou úroveň. Jsme rádi, že umění našich pilotů, kteří nás reprezentují po celém světě, teď můžeme ukázat i domácím příznivcům," uvedl Josef Piňos z organizačního týmu AP 2019. 

Na akci se představí i další stroje z legendárního Hangáru 7 jako akrobatická helikoptéra Red Bull Bo-105 nebo česká letka akrobatických pilotů Flying Bulls Aerobatic Team. Diváci se mohou těšit i na historická letadla z muzea v Mladé Boleslavi, Bleriot Jana Kašpara, Spitfire, P-51 Mustang, F4U Corsair, T28 Trojan, B-25, Aplha Jet a mnoho dalších. O nabídce letošní Aviatické pouti vás budeme postupně informovat i na webu Flying Revue a chystáme pro vás i příjemné překvapení. 

-fr-

logo_fr_transp.jpg

Flying Revue > Série & speciály > Aviatická pouť 2019 > Martin Šonka a Petr Kopfstein předvedou českým fanouškům Red Bull Air Race naživo
.

         Máme pro vás »

Nové číslo právě vyšlo!

Speciály:

..
123

PRODEJNÍ AKCE MĚSÍCE!

DIRECT FLY: 


SkyDemon:

Knihy:

..
12345

Unikátní Videobanka:

Unikátní Videobanka »

Předplatné + Předplatné jako dárek:

..
1234

Aplikace VFR Comm.:


Kapitola zdarma - vyzkoušejte »

Pojišťovna SV:

Pojišťovna SV »

Práce v letectví:

Kalendárium:

Dne 30.05.1958 se stalo...
30.05.1958
Z letiště v Long Beach vzlétl ke svému prvnímu letu prototyp dopravního letounu Douglas DC-8 (N8008D) pilotovaný zkušebním pilotem A.G.Heimerdingem.
zavřít

Živě z dráhy 06/24:

Partneři:

..
123456

BETA opět poletí:

Beta opět poletí!!! »